SAN O PROLEĆU SVE REALNIJI: Moćna Zvezda bacila Turke na kolena, u Monaku sve u svojim rukama

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Trabzona na Marakani u meču petog kola Lige Evrope. Bio je ovo veoma važan trijumf za srpskog šampiona, kojim ostaju u konkurenciji da i na proleće igraju u Evropi.

CRVENA ZVEZDA - TRABZON 2:1

(37 Katai, 61 Pešić - 39 Bakasetas)

SPREMA SE VULKAN ZA TRABZON: Pogledajte atmosferu uoči meča na Marakani (VIDEO)

Uzbudljivo je bilo od samog starta meča, nizale su se prilike na obe strane, golmani su suvereno čuvali svoje mreže, sve do 37. minuta kada je gol Čakira načeo Aleksandar Katai fantastičnim udarcem. Kratkog daha bila je prednost srpskog šampiona, jer je svega dva minuta kasnije Marek Hamšik izjednačio, te se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:1.

U nastavku bolja organizacija Zvezde, koja kreće u napad. Ponovo kreću da se nižu šamnse, na mukama je bio Čakir, visio je gol u vazduhu. I dočekale su ga Delije u 64. minutu. Bukari je protutnjao po desnoj strani i centrirao Pešiću, koji je loptu smestio u gol Trabzona.

Mudra igra Zvezde u nastavku, Katai je izašao, umesto njega je ušao Kangva, pojačao defanzivu. Trabzon je svim silama pokušao da poravna, ali je hrabra Zvezda izdržala i osvojila tri boda.

U istoj grupi Ferencvaroš i Monako odigrali su u Mađarskoj 1:1, a srpski šampion će na gostovanju u Monaku imati sve u svojim rukama.

Kraj meča: Zvezda - Trabzon 2:1
82. minut
Krenuće Trabzon na sve ili ništa, što pokazuju i izmene, a u isto vreme Pešić napušta igru, umesto koga će igrati Mijatović. Mustafa je zamenio Mitrovića takođe.
74. minut
Kangva u igri umesto Kataija, Zvezda se odlučila za defanzivu.
73. minut
Period nešto mirnije igre, Zvezda čuva prednost, Trabzon bez prave prilike za poravnanje.
64. minut
GOOOOL! Sjajan prodor Bukarija koji je kao brzi voz protrčao, i hladnokrvna završnica Aleksandra Pešića za novo vođstvo Zvezde - 2:1

61. minut
Ivanić ušao u igru, Srnić napolju.
56. minut
Hamšik je pogodio prečku. Kreira Trabzon šanse i olako dolazi u priliku za šut.
53. minut
Nova prilika za srpskog šampiona. Kanga je centrirao, Katai glavom šutirao, ali preko gola Čakira.
50. minut
Ofanzivna četa Miloša Milojevića od starta drugog dela igre.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena: Zvezda - Trabzon 1:1
44. minut
Žuti karton dobio je Pešić, zbog nepotrebnog starta nad golmanom Trabzona.
39. minut
Kratkog daha bila je radost Delija. Trabzon iz slobodnjaka stiže do izjednačenja, lopta je u živom zidu zakačila Mitrovića i prevarila Borjana.

37. minut
GOOOOL! Majstorija Kataija. Prava Magija za vođstvo Zvezde 1:0.

34. minut
Bardi je raspalio ka golu Borjana sa 30 metara, ali je kapiten Zvezde uspeo da sačuva mrežu.
25. minut
Dragović je dobio žuti karton, zbog starta nad protivnikom, kojim je sprečio kontru Trabzona. Štoper Zvezde neće igrati protiv Monaka.
24. minut
Dva dobra udarca Zvezde, najpre Bukari, a onda Katai, snažno, ali siguran Čakir. Pritiska Zvezda.
21. minut
Hamšik je šutirao, ali brani Borjan. Bila je ovo prva šansa za Turke.
12. minut
Sjajna prilika bila je za domaće. Pešić je izašao ispred golmana gostiju, šutira, ali je Čakir odbranio udarac

ZT
ZT / Izvor: MN Press

7. minut
Žestok ritam na Marakani, ali bez velikih šansi za sada. Igra se brzo.
1. minut
Počeo je susret Zvezde i Trabzona

Uoči meča:

Šampion Srbije ima imperativ pobede protiv turskog prvaka, ukoliko crveno-beli žele da ostanu u konkurenciji za prolaz dalje.

Ipak, nije sve u Zvezdinim rukama, pošto će za evropsko proleće biti potrebno da se ostane neporažena i u Monaku za nedelju dana, uz iščekivanje rezultata iz Trabzona, koji će tada igrati protiv Ferencvaroša.

Ispred našeg najvećeg stadiona okupio se veliki broj ljudi i zasigurno je da će atmosfera biti na vrhuncu.

Pogledajte kako izgleda Anđela Manitašević, bivša devojka Luke Jovića.