MITROVIĆ JE HEROJ NACIJE: Srbija je na SVETSKOM PRVENSTVU!

14.11.2021. 19:50
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Za infarkt.

Reprezentacija Srbije je pobedila Portugaliju 2:1 i plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru. Ovo je bila utakmica poslednjeg kola kvalifikacija. Portugalija ide u baraž.

PIKSI JE I DALJE MAĐIONIČAR: Pogledajte MAJSTORIJU selektora Stojkovića na treningu u Lisabonu (VIDEO)

SPEKTAKL PRED NAMA: Čak pet od osam najboljih igrača kvalifikacija igraće u Lisabonu, Ronaldo iza Srba

POBEDA NEMA ALTERNATIVU: Tadić poslao moćnu porku iz Lisabona

Nije mogla gore da počne utakmicu reprezentacija Srbije. Loptu je od golmana Rajkovića primio Gudelj, pogrešio je vezista Sevilje, izgubio loptu ispred kaznenog prostora, a Renato Sančes je ukrao i snažnim udarcem pogodio za 1:0.

Brzo se naša selekcija oporavila od tog šoka. Počeli su momci Dragana Stojkovića da kruže oko gola Patrisija I da stvaraju prilike.

Veliku šansu je imao Vlahović u 12. minut, ali je njegov šut završio na stativi.

Izabranici Fernanda Santoša su se posle datog gola opredelili na defanzivu i u prvih 45 minuta gotovo da nisu ugrozili gol Rajkovića.

Srbija je pritiskala, igrala hrabro, a nagrada je stigla u 33. minutu. Tadić je primio pas od Lukića, šutirao, a njegov udarac je na putu do gola zakačio defanzivce Portugalije I prevario golmana Patrisija, koji je samo zakačio I ona mu se izmigoljila u gol.

Kvalifikacije za SP, poslednje kolo

Portugalija – Srbija 1:2

Strelci: Sančes u 2. za Portugaliju, Tadić u 33, Mitrović u 90. minutu za Srbiju

Stadion: Da Luž

Glavni sudija: Danijele Orsato (ITA)

Pomoćnici: Ćiro Karbone (ITA) I Đorđo Pereti (ITA)

PORTUGALIJA: Patrisio, Kanselo, Fonte, Dijaš, Mendeš, Sančes (od 84. Ruben Neveš), Danilo (od 90. Andre Sliva), Mutinjo (od 64. Palinja), Silva (od 64. Fernandeš), Ronaldo, Žota (od 83. Žoao Feliks).

SRBIJA: Rajković, Milenković, Veljković (od 65. Spajić), Pavlović, Živković (u 69. minutu ulazi Radonjić), Milinković-Savić, Gudelj (od 46. A. Mitrović), Kostić (od 89. Luka Jović), Tadić,Vlahović

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Aleksandar Mitrović. Odličnu šansu za Portugal je imao Renato Sančes u 53. minutu. Pavlović je uspeo da otkloni opasnost.

U prvih 15 minuta domaćini su uspeli da obore ritam meča I da svedu Srbiju na što manje pokušaja.

Sve se svodilo na borbu na sredini terena I pregršt faulova na obe strane I mnogo žutih kartona.

Pokušavala je Srbija ubacivanjima na Mitrovića I Vlahovića, ali su Portugalci uspevali da sačuvaju srpski tandem napadača. A onda 90 minut, centaršut Tadića i Mitrović donosi Srbiji plasman na Svetsko prvenstvo.

Srbija se sa prvog mesta plasirala na Mundijal u Kataru.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na našem sajtu.

90. minut
Kraj utakmice. Srbija je na Svetskom prvenstvu.
90. minut
Vodi Srbija. Mitrović je strelac pobedonosnog gola.

88. minut
Odlično se brane Portugalci. Ostalo je još malo vremena.
82. minut
Sjajan centaršut Kostića, Mitrović je šutirao malo pored gola. Odlična šansa.
77. minut
Kostić do Vlahovića, šutira napadač Fiorentine, ali pogađa štopera domaćih. Najbolja šansa u nastavku meča.
71. minut
Novi faul, novi žuti karton, ovoga puta Milenković. Jako malo fudbala gledamo u drugom poluvremenu. A takva situacija odgovara domaćinu.
69. minut
U igri je Radonjić umesto Živkovića.
65. minut
Spajić ulazi umesto povređenog Veljkovića. Pavlović dobija žuti karton zbog jednog oštrog starta.
62. minut
Sančes je šutirao sa 20 metara, ali je Rajković bio siguran i odbranio ovaj udarac.
58. minut
Opao je značajno ritam meča u odnosu na prvi deo igre.
53. minut
Odličnu šansu za Portugal je imao Renato Sančes. Ali je Srbija uspela nekako da otkloni opasnost.
51. minut
Bez mnogo uzbuđenja na startu nastavka.
46. minut
Mitrović na terenu umesto Gudelja.
Počelo je drugo poluvreme.
45. minut
Završeno je prvo poluvremena. Dobra igra Srbije.
42. minut
Izmigoljila se lopta iz ruku Predraga Rajkovića. Srećom Portugalci se nisu dobro snašli. Ostaje 1:1
40. minut
Izuzetna kontra Srbije. Kostić je pogodio samo spoljni deo mreže.
36. minut
Tadić je izveo slobodan udarac. Rui Patrisio je lagano ukrotio njegov pokušaj.
33. minut
GOOOOOOOOL! Tadić postiže pogodak za izjednačenje. Ispustio je loptu Rui Patrisio.

31. minut
Posle datog gola domaćin se opredelio na defanzivu. Tokom većine duela lopta je u nogama Srbije.
26. minut
Srbija je preuzela kontrolu nad ovim mečom. Oporavili smo se posle primljenog gola
21. minut
Živković je odigrao dupli pas sa Tadićem, ubacio u sredinu, odbrana domaćih je reagovala i otklonila opasnost.
20. minut
Srbija pokušava preko Tadića i Milinković-Savića da ugrozi Portugalce.
15. minut
Gudelj pravi faul i dobija žuti karton. Ronaldo iz prekida šutira preko gola.
12. minut
Vlahović pogađa stativu. Fenomenalna šansa. Mnogo sreće za Portugaliju.
8. minut
Prvi žuti karton dobija Žoao Kanselo, faul nad Pavlovićem. Posle ovog prekida, faul pravi Milenković.
5. minut
Srbija pokušava da se oporavi od primljenog gola. Renato Sančes je trenutno najaktivniji igrač na terenu.
2. minut
Velika greška Gudelja. Portugal vodi 1:0. Renato Sančes je strelac. Selektor Stojković je dobio žuti karton zbog prigovora.