RUTINSKI! Zvezda savladala IMT, korak bliže odbrani titule

03.04.2024. 17:44
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT rezultatom 2:0 na Marakani u meču 28. kola Superlige Srbije i tako došli do nova tri boda i zadržali +4 u odnosu na drugoplasirani Partizan.

CRVENA ZVEZDA – IMT 2:0

(Šljivić 4, Rodić 48)

Stadion: Crvene zvezde

Sudija: Miloš Milanović

CRVENA ZVEZDA: Glazer. Mimović, Spajić, Điga, Rodić, Kanga, Hvan, Olajinka, Ivanić, Šljivić, Kraso.

IMT : Knežević, Lutovac, Lambulić, Delević, Džinović, Bastaja, Kijevčanin, Krstić, Radočaj, Terzić, M.Luković.

Već u četvrtom minutu šampion Srbije je došao do vođstva. Svojim prvim pogotkom u sezoni, Jovan Šljivić je doneo prednost Zvezdi još na samom početku utakmice i tako skrojio dalji tok meča.

Veoma mirno bilo je tokom narednih 40 minuta, u kojima je Zvezda kontrolisala situaciju, uz sporadične kontre IMT-a, koje pak nisu ozbiljnije ugrozile gol Omrija Glazera.

Nije bilo promena do poluvremena, a po povratku na teren Zvezdi je trebalo još manje da zatrese mrežu rivala.

Već u 48. minutu Rodić koristi nesporazum domačih igrača i duplira vođstvo crveno-belih.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je IMT već u sledećem napadu, ali je udarac Radočaja sjajno zaustavio Glazer.

U 67. minutu meča sudija je svirao penal za Zvezdu, ali je nakon gledanja VAR-a promenio odluku.

Do kraja meča videli smo još nekoliko šansi, ali je ostalo 2:0. Zvezda je osvojila važna tri boda, te napravila korak bliže ka odbrani titule.

Kraj meča:

Zvezda je pobedila IMT sa 2:0

75

Sremčević muči IMT

Umesto startera Krasoa, na terenu se našao Sremčević i krenuo da stvara velike probleme odbrani gostiju.

67

VAR poništio penal Zvezdi

Šutirao je Stamenić sa ivice šesnaesterca, a Krstić je igrao rukom unutar kaznenog prostora. Arbitar Miloš Milanović je odmah pokazao na "belu tačku", ali je sačekao potvrdu iz VAR sobe. Nakon gledanja snimka, promenio je odluku.

59

Izmena u Zvezdi

Strelac Šljivić izašao iz igre. Umesto njega Katai. Meč je završio i Hvang, umesto kog je na terenu Marko Stamenić.

50

Preti i IMT

Odmah nakon primljenog gola, gosti su imali najbolju šansu na meču. Radočaj je imao izglednu priliku i uputio udarac, ali je sjajno odreagovao Glazer i sačuvao mrežu šampiona.

48

GOL

Nesporazum Terzića i Lutovca sjajno je iskoristio Milan Rodić i duplirao prednost Zvezde na 2:0.

46

Počelo drugo poluvreme

Promene u ekipi IMT-a, Nebojša Jandrić je zamenio igrače na sredini terena Bastaju i Kijevčanina umesto kojih su u igri Ćirković i Zulfić.

Kraj prvog poluvremena

Zvezda vodi minimalnim rezultatom nakon 45 minuta igre.

40

Bez mnogo šansi

Priprete ponekad obe ekipe, ali nakon gola nije bilo većih opasnosti. Bez mnogo uzbuđenja još od četvrtog minuta meča.

30

Žuti karton

Prva javna opomena na meču ide Spajiću. Riskantno je uklizao na levom boku i zaustavio rivala.

25

Lopta u nogama domaćih

Zvezda sve drži pod kontrolom, crveno-beli diktiraju tempo i nameću svoj ritam. Kruže oko šesnaesteraca IMT-a

9

Preti i IMT

I gostujući tim je po prvi put na meču pripretio Zvezdi, ali je Omri Glazer dobro intervenisa.

4

GOL

Već u 4. minutu Šljivić dovodi Zvezdu u vođstvo, svojim prvim pogotkom u sezoni.

2

Prva šansa

Već u drugom minutu Zvezda je imala dobru priliku, raspalio je Mirko Ivanić, ali je dobro postavljen bio golman Traktorista.