VANJA SAČUVAO MREŽU: Torino srušio Udineze!

05.02.2023. 17:52
Vanja Milinković Savić
Vanja Milinković Savić / Izvor: Profimedia
Maestralna partija srpskog golmana...

Fudbaleri Torina savladali su Udineze rezultatom 1:0 u meču 21. kola italijanske Serije A.

NAVIJAČI ZVEZDE IZAZVALI HAOS U RIMU: Velika TUČA pred stadionom - SEVALE PALICE I PENDRECI (FOTO)

ŽAO MI JE IGRAČA: Petrić besan posle meča pominjao i glave koje su "PUKLE"

DIJABATE - KONAČNO: Partizan poveo u Kruševcu, pogledajte prvenac Fusenija u srpskom fudbalu (VIDEO)

Nakon što je Predrag Rajković briljirao u pobedi njegove Majkorke nad Real Madrida i sačuvao svoju mrežu isto je učinio i njegov reprezentativni kolega Vanja Milinković-Savić koji je zaustavio sve pokušaje gostiju iz Udina.

U prvih 40 minuta nije se moglo videti gotovo ništa, tek je minut kasnije ofanzivac Torina Karamo uputio prvi ozbiljan udarac na ovom meču, ali je golman gostiju Silvestri sjajno odreagovao i sačuvao svoj gol.

Ovaj pokušaj bio je samo nagoveštaj onoga što će Jan Karamo učiniti u četvrtom minutu drugog dela. Tada je napadač iz Obale Slonovače iskoristio centaršut Ola Aine i pogodio za vođstvo, ispostaviće se i trijumf Torina.

Pokušavali su gosti u nastavku drugog dela da stignu do boda, uputili nekoliko udarac ka golu Vanje Milinkovića-Savića, ali je srpski golman lako izašao na kraj sa svim udarcima Udinezeovih fudbalera i sačuvao pobedu svom timu.

Dvojica srpskih reprezentativaca Nemanja Radonjić i Ivan Ilić danas nisu bili u timu Torina zbog problema sa povredama, dok je potencijalni reprezentativac naše zemlje Lazar Samardžić odigrao 72 minuta u crno-belom dresu Udinezea.