24°C
06.06.2024.
117.0839
107.604

VEČE ANDRIJE ŽIVKOVIĆA: Srbin PRESUDIO Olimpijakosu i izbacio ga iz trke za titulu!

12.05.2024. 23:05
Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: Tanjug/AP Photo/Giannis Papanikos

Fudbaleri PAOK-a savlaali su Olimpijakos rezultatom 2:0 u velikom derbiju grčkog šampionata.

Najzaslužniji za pobedu Solunjana bio je srpski reprezentativac Andrija Živković sa asistencijom i golom kojim je pečatirao krah gostiju iz Pireja na Tumbi.

Bio je ovo duel za titulu, koja je trenutno najbliža AEK-u koji ima meč manje i sada je na samo bod razmaka od PAOK-a dva kola pre kraja.

Finalista Lige Konferencija Olimpijakos se ovim porazom praktično oprostio od titule i za ovu sezonu.

PAOK je inače poveo u 26. minutu preko Tajsona kome je na atraktivan način - "makazicama", loptu servirao Živković.

Brazilac je potom pogodio gol gostiju za delirijum crno-belog stadiona.

Solunjani su odigrali odličan meč, zatvorili sve prilaze svom golou, a onda u 65. minutu nokautirali goste - Živković je pogotkom krunisao svoju sjajnu partiju.

Otvorio mu se prostor u kontri, bila je to više nego izgleda prilika za brzonogog srpskog reprezentativca, koju je on materijalizovao rutinskom egzekucijom.