17°C
12.05.2024.
117.1305
108.6856

KANGA DAO NEREGULARAN, ĐURĐEVIĆ REGULARAN GOL: Crvena zvezda - Partizan 1:1 (KRAJ)

04.03.2017. 19:47
Derbi
Derbi / Izvor: SD/ilustracija

Pratite sva dešavanja na našem portalu.

Crvena zvezda i Partizan igraju 153. prvenstveni Večiti derbi, a domaćin vodi 1:0 posle neregularnog gola koji je postigao Gelor Kanga posle akcije u kojoj je lopta napustila granicu igrališta, ali sudije nisu reagovale pa je Majo Vujović priznao gol.

SKANDAL U NAJAVI: Reprezentativac nameštao utakmice!? (FOTO)

Budite uz portal Srbija Danas i uživo pratite sva dešavanja sa stadiona „Rajko Mitić”.

IGRAO JE I ZA ZVEZDU I ZA PARTIZAN: Danas će u DERBIJU NAVIJATI za ovaj klub! (FOTO)

Treneri Miodrag Božović i Marko Nikolić su izabrali startne postave, a zanimljivo je da je prvobitno objavljeno da će Srđan Vujaklija igrati u startnoj postavi Zvezde, ali je naknadno to promenjeno, pa će Ričmond Boaći ipak predvoditi napad crveno-belih. Za Boaćija se pisalo da je povređen i da ga muči zadnja loža, ali je na kraju ipak spreman i igraće od prvog minuta.

ČIK POGODITE: Ko je PRVI izašao na TEREN Marakane i KAKO je dočekan (FOTO)

Na tribinama je više od 40 hiljada navijača obe ekipe, amtosfera je odlična.

TOK UTAKMICE:

KRAJ

88. minut - žuti karton za MIlića.

GOOOOOOOOOOOOOOOL

87. minut - Đurđević postiže gol posle odličnog centaršuta kapitena Vulićevića.

84. minut - umesto Kosovića ulazi Tavamba.

82. minut - umesto Boaćija ulazi Sikimić.

80. minut - umesto Kange ušao je Milijaš.

78. minut - žuti karton i za kapitena Zvezde Aleksandra Lukovića.

76. minut - prva izmena u Zvezdi, umesto Džona Ruiza ušao je debitant u derbijima Nemanja Milić.

74. minut - ulazi Nemanja Mihajlović umesto Alena Stevanovića.

72. minut - Partizan pokušava iz prekida, ali loše su bili izvedeni korneri i slobodni udarci crno-belih.

64. minut - prva izmena na utakmici, u Partizanu, umesto Jevtovića je ušao Marko Janković. Očigledno je da trener crno-belih Marko Nikolić želi ofanzivu u finišu meča.

63. minut - žuti karton za Đurđevića posle protesta zbog opravdano dosuđenog ofsajda.

55. minut - šansa za Đurđevića, ali napadač Partizana prebacuje gol udracem sa ivice peterca.

49. minut - velika šansa za Partizan, posle devetog kornera, centrirao je Alen Stevanović, a Ostojić prebacio ceo gol udarcem glavom sa peterca.

48. minut - žuti karton za Anđelkovića koji je na sredini terena sa leđa faulirao Leonarda.

Drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

45+3. minut - slobodan udarac sa 25 metara odlično je izveo Leonardo, ali je Manojlović odlično intervenisao.

44. minut - novi prekid, zbog povrede Marka Petkovića, ali je defanzivac Zvezde ipak brzo oporavio.

42. minut - Partizan se oporavio od šoka i neregularnog gola Crvene zvezde, pristikaju crno-beli, imali su dva vezana kornera, ali nisu uspeli da dođu do ozbiljnije prilike.

GROBARI OČAJAVAJU NA TVITERU: Sa Majom bi Zvezda POBEDILA i Real! (VIDEO + FOTO)

GOOOOOOOOOL

34. minut - 1:0 za Zvezdu, Kanga strelac, ali je lopta prethodno prešla gol aut liniju, Ruiz je vratio loptu u igru iako je ona prešla liniju najmanje 20 centimetara, Boaći je dodao do Kange kojem nije bilo teško da matira Kljajića. Uzalud su se bunili igrači Partizana, Majo Vujović je priznao gol iako je bilo vidno da je lopta izašla.

33. minut - drugi žuti karton na utakmici, prvi za Partizan, dobio ga je opravdano Everton posle prekršaja s leđa.

31. minut - korner za Partizan, centrirao je Leonardo na drugu stativu, ali je lopta izbijena u aut.

26. minut - problem za Partizan, Alen Stevanović je bio na zemlji i žalio se na povredu, ali je nastavio da igra.

25. minut - Partizan je zapretio iz polukontre, ali Alen Stevanović iz dva pokušaja nije uspeo da centaršutem pronađe Đurđevića ili Leonarda.

23. minut - tri kornera za Partizan u manje od jednog minuta, ali nije bilo opasnosti za domaćina.

21. minut - novi korner za Zvezdu koja je preuzela kontrolu na sredini terena u ovim trenucima.

19. minut - prvi žuti karton na utakmici, za Srđana Plavšića, sudija Majo Vujović je procenio da je simulirao prekršaj posle duela sa Leonardom u šesnaestercu Partizana.

17. minut - prvi korner za Zvezdu, posle udarca Kange, a zatim i prva šansa za Zvezdu, Ruiz je sa dvadesetak metara šutirao snažno, ali tik pored gola Partizana.

13. minut - prve čarke na terenu, posle starta Evertona nad Kangom, Petković ušao u verbalni duel sa Brazilcem iz Partizana, ali sve se brzo smirilo.

12. minut - Zvezda preuzela inicijativu, igra se na polovini Partizana.

Nastavljena je utakmica posle trominutnog prekida

8. minut - prvi prekid, zbog bakljade Grobara sa južne tribine.

U 6. minutu prvi korner na utakmici, za Partizan. Prethodno su iz Partizana reklamirali penal, ali sudija Majo Vujović opravdano nije pokazao na belu tačku. Usledila je prva šansa na utakmici, u 7. minutu, Leonardo je šutirao iskosa sa osam metara, li je odlično reagovao Filip Manojlović i odbranom skrenuo loptu u korner.

Počelo je oprezno sa obe strane. Partizan je u četvrtom minutu prvi put ušao u šesnaesterac Zvezde, ali nije bilo opasnosti za gol domaćina.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:0

STRELAC: Kanga u 34. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Kanga, Ruiz (od 76. Milić), Plavšić, Boaći.
PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Everton, Jevtović (od 64. Janković), Kosović, Stevanović (od 74. Mihajlović), Leonardo, Đurđević.
GLAVNI SUDIJA: Majo Vujović (Novi Sad).