14°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

GROBARI PRIŽELJKUJU REPRIZU DERBIJA KADA SU STRANCI DALI ČETIRI GOLA: Partizan poslednji put slavio u prvenstvu na "Marakani" pre skoro ŠEST godina

03.03.2023. 09:11
Delije i Grobari
Delije i Grobari / Izvor: MN Press

Samo dvojica iz tog meča su sada u konkurenciji za tim.

FK Crvena zvezda dočekuje od 19 časova Partizan u 169. prvenstvenom Večitom derbiju. Crveno-beli imaju 13 bodova i kako stvari stoje već su praktično obezbedili titulu.

DULJAJ REŠIO REBUS: Ovo je Partizanov tim za čudo na Marakani (SASTAV)

MILOJEVIĆ PRELOMIO: Ovo je Zvezdin tim za juriš na pobedu u 169. Večitom derbiju (SASTAV)

FSS JE POTVRDIO: Posle Samardžića, Srbija dobila još jednog reprezentativca (FOTO)

Pored toga Partizan nema baš blistave rezultate sa Zvezdom pogotovo na staionu "Rajko Mitić". Poslednji trijumf crno-beli su kao gosti ostvarili na 154. derbiju kada je bilo 1:3.

Svi strelci na tom meču su bili stranci. Za Partizan Leonardo je postigao dva gola (21. i 79. minut), Leandro Tavamba je pogodio jednom (68), dok je Ričmond Boaći na početku drugog poluvremena (48. minut) izjednačio rezultat na 1:1.

Taj meč je odigran pre skoro šest godina - 18. aprila 2017.

Interesantno je da Zvezda ima dva igrača koja su tada nastupala Gelor Kanga i Slavoljub Srnić, dok je golman Nemanja Stevanović bio tada na klupi Partizana i nije zaigrao na tom meču.

Najnovije vesti O FK Crvena zvezda pročitajte OVDE.

Najnovije vesti O FK Partizan pročitajte OVDE.