VELIKI ĐIĐI ODLUČIO: Evo KADA će Bufon u OTIĆI u penziju (FOTO)

12.06.2017. 19:51
Đanluiđi Bufon
Đanluiđi Bufon / Izvor: Profimedia

Samo jedna stvar može da ga natera da promeni mišljenje.

Već dugo je jedna od fudbalskih tema kada će golman Juventusa Đanluiđi Bufon odlučiti da ode u penziju, a sada je i definitivno poznato kada će se to dogoditi. Bufon je otkrio da će mu naredna sezona biti poslednja u karijeri, osim ako njegov klub ne osvoji Ligu šampiona. Bufon je tor ekao italijanskim medijima, objasnivši da ako Juventus osvoji Ligu šampiona, želi da pokuša da osvoji svetsko klupsko prvenstvo i druge trofeje.

KLOP ĆE MORATI DA TRAŽI DRUGO REŠENJE: Srbin ne dolazi na Enfild (FOTO)

ZBOG ŽUTIH KARTONA NIJE BIO U BEOGRADU, ALI JE GLEDAO MEČ: Evo šta je rekao Bejl posle remija (FOTO)

Golman koji je u januaru napunio 39 godina osvojio je osam šampionskih titula u Seriji A, tri Kupa i pet Superkupova Italije, kao i Svetsko prvenstvo 2006. sa reprezentacijom Italije, ali nikada do sada nije osvojio Ligu šampiona, u kojoj je tri puta igrao u finalu. Kapiten crno-belih rekao je da je obećao predsedniku Andrei Anjeliju da će nastaviti da igra ako osvoji najelitnije evropsko takmičenje.

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO! Predrag Mijatović pod ISTRAGOM španskog tužilaštva (FOTO)

Bufon je odigrao rekordnih 169 utakmica za reprezentaciju Italije i planira da predvodi državni tim na Svetskom prvenstvu 2018. u Rusiji.