Zvezda prošla dalje u kupu, zadovoljni i Kosanović i Sabo

21.11.2018. 17:35
Milan Kosanović i Vladan Milojević
Milan Kosanović i Vladan Milojević / Izvor: MN Press

Crveno-beli rutinski prošli dalje.

Prvi strateg ekipe TSC Zoltan Sabo bio je zadovoljan posle susreta sa Crvenom zvezdom u osmini finala Kupa Srbije koji su crveno-beli dobili rezultatom 4:1.

- Čestitke Zvezdi na zasluženoj pobedi, došli smo da dokažemo da znamo da igramo. Znali smo da je Zvezda veliki favorit i ispostavilo se da je tako bilo. Imali smo neke šanse, ali imala je i Zvezda. Ovaj rezultat je realan, momcima nemam šta da zamerim, pokazali su da znaju da igraju.
Igrači su manje igrali su iskoristili minutažu, što nam znači jer će nam trebati u nastavku takmičenja, već za vikend nas čeka teško gostovanje Metalcu u Gornjem Milanovcu - jasan je bio šef stručnog štaba ekipe iz Bačke Topole.

KUP SRBIJE: Zvezda SLAVI Simića! Šampion se MUČIO, ali ide u ČETVRTFINALE Kupa Srbije! (VIDEO+FOTO)

„Plavi bećari“ iznenadili na Marakani, a onda su Delije razvile transparent o kojem će se dugo pričati (FOTO)

Crvena zvezda je ispunila cilj plasmanom u četvrtfinale Kupa Srbije. To je najbitnije i za pomoćnog trenera Milana Kosanovića, koji je na konferenciji za medije zamenio prvog stratega crveno-belih Vladana Milojevića.

Zoltan Sabo i Miloš Kosanović
Zoltan Sabo i Miloš Kosanović / Izvor: Srbija Danas

- Uvek su nezgodne utakmice posle reprezentativne pauze, a nama i posle velikog broja odigranih mečeva do sada. Malo smo slabije ušli u utakmicu. TSC je pokazao da je vrlo ozbiljan protivnik i držao se do našeg prvog gola. Ekipi iz Bačke Topole želim da se nađe u društvu Crvene zvezde, jer klub, stručni štab i igrači zaslužuju da budu u Superligi. Ovaj duel nam je dobro došao da svako iskoristi šansu koja mu se ukazala i najvažnije je da smo prošli u četvrtfinale Kupa Srbije. Bitno je i da se niko nije povredio, jer se zna da kuburimo sa povredama igrača. Idemo dalje, okrećemo se derbiju sa Radničkim u Nišu i posle Napoliju u Ligi šampiona - istakao je Milojevićev pomoćnik koji ga je zamenio.

Na pitanje novinara gde je šef stručnog štaba Kosanović je uz osmeh odgovorio.