ZVEZDA NIJE BILA SLUČAJNOST: Šerif razbio Dinamo u Moldaviji (VIDEO)

17.08.2021. 23:43
FK Šerif Tiraspolj
FK Šerif Tiraspolj / Izvor: MN Press
Zagrepčani primili tri gola.

Kada je održan žreb za treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona svi su već videli dvomeč Crvene zvezde i Dinama u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona, ali kako trenutno stoje stvari u elitnom takmičenju će igrati Šerif. Šampion Moldavije je prvo izbacio Zvezdu u trećem kolu, a večeras je u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona ubedljivo savladao Dinamo iz Zagreba 3:0 (1:0).

UBEDLJIVA POBEDA, ALI STANKOVIĆ IMA RAZLOGA ZA BRIGU: Jedan od najboljih povređen

SREĆNO PROLEĆE U EVROPI SVIMA KOJI SLAVE: Zvezdaši probili granice euforije - Sanogo "RAŠRAFIO RUMUNE"

ZVEZDA ZASIJALA PUNIM SJAJEM: Crveno-beli stekli veliku zalihu protiv Kluža (VIDEO)

Šerif je u Tiraspolju potpuno nadigrao Dinamo, a već u sedmom minutu je domaćim pogodio stativu kada je Luvanoru nedostajalo samo malo više koncentracije. Nastavio je domaćin sa napadima, a Dinamo je prvu priliku imao tek u 34. minutu kada je Majerov udarac Kristijano izbacio sa gol linije. Upravo je Kristijano u 45. minutu asisitrao Traoreu za prvo gol i vođstvo Šerifa koji je sa minimalnom prednošću otišao na poluvreme.

U nastavku ista slika. Šerif je napadao i u 54. minutu je Kolovos volej udarcem duplirao prednost domaćina. Probao je Dinamo preko Ivanušeca, ali nije bilo promene rezultata da bi Traore svojim drugim golom potopio Dinamo. Oduzeo je loptu na svojoj polovini, dodao Luvanoru i zatim odsprintao ka golu protivnika gde mu je Luvanor asistirao za 3:0. Pred Dinamom je težak zadatak pošto su Modri samo jednom u istoriji uspeli da se vrate posle 3:0. Istim rezultatom su 1967. poraženi u Frankfurtu od Ajntrahta u polufinalu Kupa sajamskih gradova, ali su u revanšu dobili sa 4:0 i kasnije protiv Lidsa došli do trofeja