ZVEZDA SLAVILA NA KIPRU: Šljivićev gol doneo drugu pobedu na pripremama (VIDEO)

20.01.2024. 14:50
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Kao lagani trening...

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zalaegeršeg sa 1:0 u kontrolnom meču na Kipru.

SVE JE DOGOVORENO: Stižu MILIONI na Marakanu! Zvezda prodaje napadača (FOTO)Vladan Milojević, FK Crvena zvezda

SVE JE DOGOVORENO: Stižu MILIONI na Marakanu! Zvezda prodaje napadača (FOTO)

KRALJ STAVIO TAČKU: "Saldanja nije na prodaju"Ivica Kralj

KRALJ STAVIO TAČKU: "Saldanja nije na prodaju"

POTPIS KARIJERE: Biser Partizana stiže u redove ŠAMPIONA Italije!Omladinci FK Partizan

POTPIS KARIJERE: Biser Partizana stiže u redove ŠAMPIONA Italije!

Nova pobeda Crvene zvezde na zimskim pripremama. Šansu su dobili mnogi mladi igrači, nije bilo povreda niti žestokih duela. Bez turbulencija u igri i zaslužena pobeda šampiona Srbije.

Bila je to od starta inicijativa ekipe Vladana Milojevića koja je držala loptu konstantno i pritom nije dozvoljavala mađarskoj ekipi da pripreti Zoranu Popoviću.

Gurala je loptu Zvezda sve vreme, menjala strane, ali nešto više su napadali po desnom boku gde su se nalazili Lazar Nikolić i Stefan Mitrović. No, gol je došao sa suprotne strane u 25. minutu kada je mladi Viktor Radojević centrirao, a Jovan Šljivić fenomenalnim skokom sa nekih 14 metara postiže predivan gol. Izuzetno zahtevna pozicija, nekarakteristična za njega, ali se sjajno snašao.

Imao je on još jednu priliku pred kraj prvog dela, Spajić je takođe bio u odličnoj šansi, ali rezultat se nije menjao.

Na pauzi, odmor su dobili Spajić, Nikolić i strelac jedinog gola do tada Šljivić, a na terenu su se našli Milinović, Knežević i Lučić.

Nije se mnogo slika menjala ni u nastavku duela. Nešto više je Zalaegeršeg imao situacija da gura loptu, ali Zvezda je i dalje kontrolisala sva dešavanja na terenu. Tada se dogodila i najbolja prilika za crveno-bele kada je šutirao Milunović glavom. Šansu su posle sata igre dobili i Kahvić, Kabić i Milosavljević, a zamenili su Dragovića, Endiajea i Olajinku.

Kasnije je Špoljarić ozbiljno testirao Popovića koji je lepo reagovao na udarac glavom hrvatskog napadača.

Sve u svemu, prava trening utakmica, sa dobrim pomeranjima, protokom lopte, bez atraktivnosti. Stil igre kakav preferira Vladan Milojević.