13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

GUDVIN UPLAŠIO ARGENTINCE, ALI MARTINEZ JE SPASILAC: Klasik u četvrtfinalu Svetskog prvenstva

03.12.2022. 21:59
martinez
martinez / Izvor: Reuters

Kraj za Kengure.

Selekcija Argentine savladala je Australiju (2:1) i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, gde ih čeka reprezentacija Holandije.

NAJNOVIJE INFORMACIJE: Nejmar ponovo u centru pažnje!

SKANDAL: Englezi nazvali Srbe fašistima i rasistima!

SLIKA I PRILIKA PIKSIJEVE SRBIJE: Orlovi su u ovom segmentu bili najbolji u grupi, a ispali!?

Prema očekivanjima, Gaučosi su bili ti koji su kontrolisali utakmicu, ali mora se priznati da je Australija vrlo dobro stajala u defanzivnom bloku i teško su favorizovani Argentinci stvarali prilike. Početak meča je nagoveštavao da bi moglo da bude dosta uzbuđenja, pošto smo već u drugom minutu videli jednu spornu situaciju. Papu Gomez je ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo je jedan od defanzivaca Australije igrao rukom, ali glavni arbitar Marčinjak je samo odmahnuo na pritužbe Argentinaca.

U nastavku prvog dela igre, nije se imalo šta videti sve do 35. minuta i trenutka majstorstva Lionela Mesija. Dobio je loptu fudbaler PSŽ-a u šesnaestercu i kroz šumu nogu poslao je iza leđa Rajana.

U drugom delu igre slična situacija,  adrugi pogodak su postigli u 47. minutu. Kardinalnu grešku je napravio golman Rajan, driblao je, a taj poklon je iskoristio Alvarez i poslao loptu u praznu mrežu.

Izgledalo je da je to to.... ali Australijanci se nisu predavali. Igrao se 77. minut kada je Gudvin raspalio po lopti sa nekih 25 metara, ona je zakačila Fernandeza i prevarila Martineza za smanjenje rezultata. Do potpunog šoka i izjednačenja Kenguri su mogli u 81. minutu. Behič je nanizao nekoliko igrača i ostao sam ispred Martineza, ali je u odsudnom trenutku naleteo Lisandro Martinez, štoper i fenomenalno izblokirao pokušaj veznjaka.

Skaloni je video da je vrag odneo šalu i odlučio se da nešto promeni, izvršio je nekoliko izmena i malo smirio situaciju. Kuol je u 97. minutu mogao da odvede meč u produžetak, ali je heroj Argentine bio Emilijano Martinez, sjajnom intervencijom je poslao svoju selekciju u četvrtfinale.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.