DOMAĆIN OPET IZGUBIO: Senegal uz dosta MUKA slavio protiv Katara

25.11.2022. 15:59
Senegal - Katar / Izvor: Reuters
Meč drugog kola.

Odigran je i prvi meč drugog kola Grupe A. Očekivano, ali ne baš lako Senegal je sa 3:1 savladao Katar i ztako domaćina ostavio da samo još sanja mogućnost da se plasira u dalji tok takmičenja (da Ekvador pobedi u naredna dva meča, a i da Katar slavi protiv Holandije i onda bismo imali krug između tri ekipe gde bi domaćin Mundijala mogao da prođe uz povoljnu gol-razliku).

KAKO BI NAM ON SAMO LEGAO U KATARU: Evo šta radi Nemanja Matić dok se Srbija bori na Svetskom prvenstvu

SUDIJE I STATIVE NISU BILE DOVOLJNE DA VELS UZME BOD: Iran ZASLUŽENO stigao do trijumfa

NIJE HTEO DA ĆUTI: Vanja se oglasio posle Brazila – poslao je poruku naciji u samo 3 reči

U prvom poluvremenu gol je viđen tek u 41. minutu kada je Dija savldao Baršama, ali ostaje pitanje da li je nešto ranije domaćin oštećen za penal.

KATAR - SENEGAL 1:3 (0:1)

Strelci: Dija 41. 0:1, Didiju 49. 0:2, Muntari 78. 1:2, Dieng 84. 1:3

Stadion: Al Tumama (Doha)

Sudija: Mateo Laoz (Španija)

KATAR: Baršam - Migel (od 83 Vad), Mohamed, Huhi, Hasan, Amhed (od 83 Salman) - Al Hajdos (od 74. Muntari), Budiaf (od 70. Hatem), Madibo - Almoez, Afif.

SENEGAL: Mendi - Sabali, Kulibali, Žakobs (od 78 Sise), Dialo - Gej, Mendi (od 78. Sar) - Dijata (od 64. Sis), Didiju (od 74. Dieng), Sar (od 74. Ndaje) - Dija.

Podigao je vođstvo Senegal u 49. Fenomenalna pogodak je postigao Diduju. Vratili su neizvesnost fudbaleri Katara u 78. preko Muntarija koji je samo četiri minuta ranije ušao u igru.

Ipak, Senegal je otklonio sve dileme oko pobede kada je Dieng pogodio. Interesanto je da je i on samo deset minuta igrao pre nego što je postigao pogodak.