11°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

SUDIJE I STATIVE NISU BILE DOVOLJNE DA VELS UZME BOD: Iran ZASLUŽENO stigao do trijumfa

25.11.2022. 13:05
Vels - Iran
Vels - Iran / Izvor: Reuters
Meč drugog kola.

Krenuli su i mečevi drugog kola na Mundijalu u Kataru. Nije bilo golova na meču Velsa i Irana do osmog minuta nadoknade, ali onda je sve došlo na svoje mesto i Iran je slavio sa 2:0. Stative i sudije su svesrdno pomogale timu iz Evrope da uzme bod i ostane u trci za plasman dalje, ali nisu mogli pomogli protiv šuteva Rozbeha Češmija u 98. i Razaeija u 11. minutu nadoknade. Iranci su ušli sasvim drugačije u meč i to se odmah odrazilo pozitivno na njih. Pevali su himnu, za razliku od duela sa Engleskom kada su to odbili i tako razmišljajući o politikanstvu su i dobili kaznu u vidu poraza od 6:2 na uvodnom duelu.

PIKSI INSISTIRA SAMO NA JEDNOJ STVARI: Za mene je to čudno

(UZNEMIRUJUĆI FOTO) BAŠ SMO TUKLI NEJMARA: Dokazano je da nije PLAKAO bez razloga na kraju

ODMAH POSLE MEČA: Pogledajte kakvu su zastavu razvili srpski igrači u svlačionici! MA TAKO JE (FOTO)

Prvi golman Iranaca Ali Bejranvand zbog potresa mozga na uvodnom meču nije mogao da brani ni protiv Velsa, ali to se sada nije osetilo. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ni previše šansi.

Posed je bio na strani Velšana, ali bliži golu su bili Iranci.Viđena je fenomenalna akcija tima iz Azije u 15. minutu, u nekoliko dodira ispala je kompletna odbrana Velsa, ali je Azmun zakasnio za delić sekunde sa predajom lopte Golizadeu koji je pogodio, ali je VAR reagovao i potvrdio da se nesuđeni strelac nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

VELS - IRAN 0:2 (0:0)

Stadion: Ahmad bin Ali - Al Rajan.

Strelci: Češmi 90+8, Rezajan 90+11.

Crveni karton: Henesi (Vels) 87.

Sudija: Mario Eskobar (Gvatemala)

VELS: Henesi – Mefam, Rodon, Dejvis – Roberts (od 57. Džonson), Ampadu (od 77. Alen), Remzi (od 88. Vard), Vilijams – Vilson (od 58. Džejms), Mur, Bejl.

IRAN: Hoseini – Rezajan, Puraligandži, Hoseini, Mohamadi – Golizade (od 77. Jahanbakš) , Nurolahi (od 77. Česmi), Ezatolahi (od 83. Karimi), Hajsafi (od 77.Torabi) – Azmun (od 68. Ansarifard), Taremi.

Neverovatna situacija je viđen u 50. minutu kada su Iranci dva puta pogađali stativu, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu.

Sudije su u 65. minutu "previdle" penala, naravno sporni momenat je bio na štetu Irana, ali to verovatno i ne mora da se pominje, jer ovakav "propust" nije mogao biti na drugoj strani.

Videli smo još jedan sudijski "propust" kada golmanu Velšana nije dao crveni karton. Za takav faul bi mu britanski kralj dodelio crveni, ali Gvatemalac nije hteo. VAR je tada odlučio da se ipak malo opere" i Henesi je isključen. Stvarno bi fudbal umro da se to nije dogodilo.

Onda su se desila dva gola od 98. do 101. minuta. Iranci su zasleženo stigli do trijumfa, a čini se da su sve ovo uradili, jer su ušli sa stavom da mogu do pobede, politiku su zaboravili i zasluženo su slavili.

Inače u prvom kolu je Iran izgubio sa 6:2 od Engleske, dok je Vels na samom kraju stigao do boda protiv Amerike i to iz penala.