6°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

ENGLEZI OPRAVDALI ULOGU FAVORITA: Slomili Irance u prvom delu! Povreda golmana zasenila fudbal (VIDEO)

21.11.2022. 16:13
Engleska - Iran
Engleska - Iran / Izvor: Reuters
Prvi meč u Grupi B.

Fudbaleri Engleske su rutinski sa 6:2 (3:0) savladali Iran u prvom meču Grupe B na Mundijalu u Kataru.

POGLED GOVORI VIŠE OD REČI: Mozzart pomogao da komunikator maloj Valentini promeni život

Ronaldo u predvečerje Mundijala ponovo sipa vatru: Ja se pitam kad ću da progovorim

FIFA PRESEKLA: Šest reprezentacija neće nositi sporne trake

TRAGEDIJA ZA ŠVAJCARCE DOK ČEKAJU PRVI MEČ NA MUNDIJALU: Samoubistvo skokom sa OSMOG sprata

Utakmicu je naravno pored golova obeležio i sudar dvojice fudbalera Irana u 10. minutu. Golman Alireza Beiranvand doživeo je povredu nosa, nakon sudara sa saigračem Hoseinijem u kaznenom prostoru. Prvo je tražio da ostane u igri, ali je ubrzo morao da izađe, jer je očigledno dobio poters mozga.

Engleska je povela u 35. minutu golom Džuda Belingema posle centrašuta Luka Šoa. To je uslovno to vreme, jer je pauza bila dugačka kod čpovrede golmana, pa je na kraju i prvi deo produžen 14 minuta.

Povisili su na 2:0 u 43. minutu Bukajo Saka je postigao efektan gol posle kornera za Gordi Albion

Za kraj poluvremena kapiten engleske reprezentacije Hari Kejn savršeno je pronašao Rahima Sterlinga u kontri Engleza i on je bez mnogo problema pogodio za 3:0 kada je započela nadoknada.

Tada je već sve bilo gotovo što se tiče pobednika. Saka je svoj drugi gol postigao u 62, a samo tri minuta kasnije su Iranci preko Mehdi Taremija postigli gol. Povisio je Markus Rašford na 5:1 u 71, a gol je postigao i Džek Griliš u 90. i tako su se "podgrejale" nade Engleza da bi mogli da ostvare neki dobar rezultat na Mundijalu.

Ipak, tu nije bio kraj. u 11. minutu nadokande je dosuđen penal za Iran. Mehdi Taremi je došao do drugog gola i to je bilo za konačnih 6:2.