STAROG KOVA DEVETKA: Francuska okrenula Kengure, Žiru stigao Anrija na tronu večne liste

22.11.2022. 22:00
Olivije Žiru
Olivije Žiru / Izvor: Reuters

Majstor je Oli.

Nije bilo iznenađenja u meču Francuske i Australije u meču grupe D na šampionata sveta, mada je izgledalo da bi moglo da bude. Kenguri su poveli 1:0, međutim ostatak utakmice je pripao Galskim petlovima i sve je završeno rezultatom

FILMSKI SCENARIO: Oluja je PROTERALA ovog Srbina iz Hrvatske! PREŽIVEO je NATO bombardovanje, postao miljenik Delija, a sada će po drugi put ZAIGRATI na SP

LEVANDOVSKI TRAGIČAR: Poljaci NEZADOVOLJNI posle meča sa Meksikom

ON ZARAĐUJE MILIONE EVRA, ŽENA MU PRODAJE PATOFNE: Niste ni slutili šta se krije u srpskoj reprezentaciji, OVO je uvid u temu koja sve zanima (FOTO)

Gudvin je doneo ranu prednost Australiji, u devetom minutu je bio precizan iz akcije tokom koje se povredio Lukas Ernandez.

Lukasa je zamenio brat Teo Ernandez, levi bek Milana i verovatno najbolji igrač sveta na svojoj poziciji. U nastavku je Rabio postigao gol u 27. i Žiru u 32. minutu, tako da je do poluvremena Francuska već preokrenula na 2:1.

U 68. minutu je Mbape povećao na 3:1, a onda i Žiru tri minuta kasnije na 4:1. Žiru je tim pogotkom, 51. za Francusku poravnao se na čelu liste strelaca svih vremena reprezentacije sa Tijerijem Anrijem.

U grupi D su nešto ranije Danska i Tunis igrali 0:0.