MUNDIJAL, 21. DAN: Šampion planete nastavlja pohod ka ”Boginji”! Pala i Engleska

09.12.2022. 23:26
fudbal
fudbal / Izvor: Profimedia
Poznati parovi polufinala.

U subotu smo ispratili nova dva duela četvrtinala Svetskog prvenstva, sastali su se Maroko i Portugalija, kao i Engleska - Francuska.

Nakon više sati fudbala rezultati su sledeći.

Maroko - Portugal 1:0

Francuska - Engleska 2:1

ARGENTINCI SLAVE MARTINEZA: Džaba veliki povratak Holanđana, Gaučosi na megdan Hrvatskoj

Perišićev sin prišao Nejmaru posle meča, a vidite šta je Brazilac uradio! Usledio POTOK SUZA (VIDEO)

Srpski pevač na ulicama Katara UZVIKNUO STIHOVE Dragane Mirković! Usledilo OGROMNO IZNENAĐENJE (VIDEO)

22:01 - KRAJ MEČA! Engleska je poražena od Francuske rezultatom 2:1. Galski petlovi su tako obezbedili drugo uzastopno polufinale  na Mundijalu. Protivnik će Francuzima biti ekipa Maroka.

21:44 - KEJN PROMAŠIO PENAL!!! Neverovatna utakmica. U 82 minutu dosuđen je novi, drugi jedanaesterac za Englesku. Loptu je ponovo uzeo Hari Kejn ali je šutirao visoko preko gola. Ostaje 2:1 za Francusku.

21:37 - Ponovo vodi Francuska, strelac je Žiru. Samo minut pošto je Žiruov udarac odbranio Pikford, ponovo je igrač Milana bio u prilici i ovaj put je uspeo da je iskoristi za vođstvo Francuske 2:1.

21:15 - GOOL! Čuameni je srušio Saku u šesnaestercu, bio je to penal bez dileme!Kejn je šutirao u levo, Loris je otišao u desno, i sada je 1:1!

20:50 - Kraj prvog poluvremena! Francuska i dalje vodi rezultatom 1:0. Međutim Englezi su od tada konretniji i agresivniji. Sve to obećava nam žestog fudbal u narednih 45+ minuta!

20:17 - GOOL!!! Vodi Francuska nakon svega 17 minuta igre. Strelac je Čuameni koji je na asistenciju Grizmana, sa skoro 20 metara poslao loptu u ”malu mrežu” a Pikford je bio nemoćan.

20:00 - Počela je druga četvrtfinalna utakmica današnjeg programa između Engleske i Francuske.

18:02 - KRAJ MEČA! Maroko je savladao Portugal, rezultatom 1:0 i postao prva afrička zemlja u polufinalu Mundijala!

17.04 - Počelo je drugo poluvreme.

16.46 - Kraj prvog poluvremena, Maroko vodi 1:0.

16.42 - Marovo je poveo golom En Nesirija.

16.00 - Počeo je meč između Maroka i Portugala.

15.20 - Fernando Santoš odlučio je da Kristijana Ronalda ponov ostavi na klupi, a Maroko će biti oslabljen pošto zbog povrde nema u timu Nusera Mazrauija.

Maroko - Portugalija (16h)

Marokanci su ovim plasmanom među osam najboljih uradili mnogo više nego što je iko od njih očekivao. Sam plasman u nokaut fazu i izlazak iz grupe u kojoj je bila i Belgija je bio dovoljan razlog za zadovoljstvo, a šta tek reći o pobedi nad Španijom.

Sjajni su bili izabranici selektora Begraguija, a o tome koliko dobro igraju dovoljno govori i podatak da su primili samo jedan gol i to od Kanade.

Sa druge strane, Portugalci u meč ulaze kao favoriti i zbog samog kvaliteta u igračkom kadru koji poseduju, ali i zbog igre protiv Švajcarske, kada su bili dominantni i slavili 6:1. Zanimljivo će biti za videti da li će Kristijano Ronaldo, za razliku od meča osmine finala, zaigrati od starta.

Engleska - Francuska (20h)

Aktuelni svetski šampion je za sada opravdao taj epitet. Partije Trikolora su bile na zavidnom nivou (sem meča sa Tunisom) i jasno je da u duel sa Engleskom ulaze kao blagi favoriti. Glavna snaga tima Didijea Dešama jeste Kilijan Mbape, koji je u dosadašnjem toku prvenstva postigao pet golova i trenutno je prvi strelac.

Ekipa Gareta Sautgejta će se na ovom duelu uzdati u sjajnu defanzivu, oni su primili svega dva gola do sada i to su oba došla u prvom kolu protiv Irana i to u trenucima kada su Gordi Albioni imali već zavidnu prednost. Engleze sigurno i raduje to što se Hari Kejn konačno upisao u listu strelaca na duelu sa Senegalom. Ova dva rivala prethodni zvanični meč su igrali 2012. godine na Evropskom prvenstvu, tada je bilo 1:1.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.