MESI SE NE VRAĆA KUĆI: Argentina bolja od Meksika!

26.11.2022. 22:14
Argentina
Argentina / Izvor: Profimedia
Važna pobeda...

Fudbaleri Argentine savladali su Meksiko sa 2:0 u meču drugog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Kataru.

FIFA pokrenula postupak protiv fudbalske reprezentacije Srbije

OVO JE KOŠMAR: Srpski golgeter osetio novi bol, gotovo izvesno ne počinje protiv Kameruna

ODLUKA SE ČEKA: Evo kako će FIFA najverovatnije kazniti Srbiju

ARGENTINA - MEKSIKO 2:0 (0:0)

Strelci: Mesi 64, Fernandez 87

Stadion: Lusail

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Žuti kartoni: Arauho, Erera, Gutijerez (Meksiko), Montijel (Argentina)

Na stadionu "Lusail" nismo videli mnogo toga lepog večeras, ali jesmo trenutak "magije" jednog od najboljih igrača svih vremena Lionela Mesija kojim je rastužio uporne Meksikance i udahnuo novi život bledim Argentincima, a onda i majstorstvo mladog Enca Fernandeza za radost "gaučosa".

U prvom poluvremenu zanimljivije je bilo na tribinama nego na terenu. Sjajnu atmosferu navijača nisu ispratili fudbaleri obe ekipe, a osim puno oštrih startova videli smo samo tri udarca ka golu.

Prvi je uputio štoper Meksika Montes nakon centaršuta iz slobodnog udarca,drugi Mesi direktno iz "slobodnjaka", ali bez posla za golmane Martineza i Očou, a najbliži pogotku bio je Lautaro Martinez u 40. minutu kada je šutirao glavom preko gola.

"Gaučosi" su u drugo poluvreme ušli sa željom da se napokon nametnu protivniku, ali su u tome teško uspevali.

U 50. minutu Mesi je krenuo u karakterističan prodor, a na putu ka golu faulirao ga je Gutijerez. Desetka Argentine preuzela je odgovornost, ali je veoma loše šutirao iz slobodnog udarca.

Trenutak zbog kojeg je vredelo gledati ovaj meč dogodio se u 64. minutu. Činilo se da će Argentinci protraćiti još jedan napad, a onda je Di Marija uposlio Mesija koji je primio loptu na ivici kaznenog prostora i uputio majstorski udarac po zemlji u donji levi ugao Očoinog gola, ispružio se koliko je dugačak iskusni čuvar mreže Meksika, ali nije mogao ništa. Argentina je povela sa 1:0.

Posle postignutog pogotka "gaučosi" su se napokon probudili. Šest minuta kasnije pokušao je i rezervni desni bek Molina, ali je njegov udarac završio pored gola.

Pitanje pobednika rešeno je u 87. minutu. Mesi je odložio loptu do rezerviste Enca Fernandeza, fudbaler Benfike driblingom pronašao poziciju za udarac i postigao pogodak za ogromnu radost Južnoamerikanaca kojima je "pao kamen sa srca".

Pre poslednjeg kola u kojem se sastaju Argentina - Poljska i Meksiko - Saudijska Arabija sve ekipe imaju šansu da se nađu u osmini finala Mundijala. Poljska je prva u grupi sa četiri boda, Argentina i Saudijska Arabija imaju po tri, a Meksko samo jedan bod.