MUNDIJAL, 14. DAN: Holandija i Argentina nisu dozvolili iznenađenje

03.12.2022. 15:12
Mesi
Mesi / Izvor: Reuters
Očekivano.

Selekcije Holandije i Argentine sastaće se u četvrtfinalu Svetsko prvenstva, a čitav blog današnjeg dana mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

KRAJ SNA NA MUNDIJALU: Srbija ispala sa Svetskog prvenstva, disciplinovani Švajcarci nas poslali kući (VIDEO)

ONI NASTAVLJAJU BORBU ZA TITULU ŠAMPIONA SVETA: Ovo su svi parovi osmine finala Mundijala

21:57 Nisu uspeli Australijanci da šokiraju Gaučose i odvedu meč u produžetak. Imamo prvi četvrtfinalni par: Holandija - Argentina.

21:35 Gol! Šutirao je Gudvin, lopta je kačila Fernandeza i prevarila Emilijana Martineza. Vraćaju se Australijanci, 2:1 je.

21:15 Velika greška golmana Rajana, poigravao se iskusni čuvar mreže i to je iskoristio Hulijan Alvarez, sada je 2:0.

20:36 Lionel Mesi! Argentina od 35. minuta vodi protiv Australije u meču bez mnogo prilika.

19:45 Od 20 časova sastaju se Argentina i Australija, a poznati su i sastavi za ovaj duel.

ARGENTINA (4-3-3): Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Akunja – Fernandez, De Pol, Mekalister – Mesi, Alvarez, Gomez.

AUSTRALIJA (4-4-2): Rajan – Degenek, Sutar, Rouls, Behič – Leki, Muj, Irvin, Bakus – Mekgri, Djuk.

17:55 Nije bilo promene rezultata i Holandija je prvi četvrfinalista Mundijala u Kataru.

17:40 Amerikanci su uspeli preko Rajta da smanje rezultat, ali je sjajni Damfriz posle dve asistencije ubeležio i gol, pa su Holanđani ponovo na dva gola suficita.

16:45 Završeno je prvo poluvreme, Holandija je u samoj završnici postigla i drugi pogodak. Ovoga puta mrežu Amerikanaca je zatresao Blind.

16:12 - GOL!!! Holandija je povela u ranoj fazi meča! Strelac je Memfis Depaj u 10. minutu za 1:0!

15:10 Prvi duel dana igraju Holandija i SAD, a poznati su i sastavi.

Holandija: Nopert - Van Dajk, Timber, Ake - Damfris, Blind - De Ron, De Jong - Klasen - Gakpo, Depaj.

SAD: Tarner - Dest, Zimerman, Ram, Robinson - Adams, Musah, Mekeni - Pulišić, Vea, Fereira.

Naše reprezentacije tu nema, tako da ćemo, nešto objektivnije moći da ispratimo nastavak pohoda na "Boginju".

Nokaut faza počinje duelom Holandija – SAD u subotu od 16 časova. Lale su bile prve u grupi sa domaćinom, Ekvadorom i Senegalom, sa dve pobede i jednim remijem, dok su Amerikanci bili drugi u svojoj. Oni su remizirali sa Velsom i Engleskom, a trijumfovali su u okršaju sa Iranom.

U drugom meču dana, od 20 časova igraju Argentina i Australija.

Gaučosi predvođeni Leom Mesijem loše su počeli Mundijal, neočekivanim porazom od Saudijske Arabije, da bi potom nadigrali Meksiko i Poljsku, te ipak zauzeli prvo mesto u grupi.

Rival im je selekcija Kengura, veoma prijatnog iznenađenja dosadašnjeg šampionata. Posle poraza od aktuelnog šampiona sveta, Francuske, pobedili su Tunis i Dansku te izborili plasman u osminu finala.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.