NEMAČKA ELIMINISANA: Ni pobeda nije bila dovoljna!

01.12.2022. 22:10
nemačka
nemačka / Izvor: Profimedia
Čuda su moguća!

Da se čuda ipak dešavaju najbolje nam dokazuje grupa E Mundijala u Kataru. Nakon pobede Japana nad Španijom i plasmana samuraja u osminu finala kao prvoplasiranih u grupi, reprezentacija Nemačke je eliminisana sa turnira into uprkos pobedi nad Kostarikom sa 4:2.

KOŠ ZA OGIJA: Mozzart organizuje veliki humanitarni basket turnir za lečenje Ognjena Kapate

"SAMURAJI” U OSMINI FINALA: Japan SRUŠIO i Španiju!

SRBIJA MOŽE DA ODAHNE: Piksi ODRŽAO GOVOR ”Orlovima” - dve stvari posebno raduju (FOTO)

To ipak nije bilo dovoljno za plasman u osminu finala, pošto je Španija u drugom meču ove grupe izgubila od Japana, te je tako Nemačka na drugom uzastupnom Mundijalu završila učešće već u grupnoj fazi.

''Panceri'' su od prvog sudijskog zvižduka stavili do znanja protivniku ko će voditi glavnu reč na terenu. Nemci su sve vreme vršili pritisak na gol Navasa koji je uspevao da sačuvao mrežu samo do 10. minuta.

Centaršut Rauma po levoj strani iskoristio je Gnabri koji je glavom sproveo loptu u mrežu za vođstvo Nemačke 1:0.

I nakon prvog pogotka slika na terenu nije se menjala. Nemci su nastavljali sa atacima, a Kostarikanci su nastavili da se brane, a težište igre uspevali su da prebace na polovinu rivala u svega par navrata.

Samo četiri minuta posle gola, Nemačka je mogla da postigne i drugi, ali je ovoga puta šut Gorecke glavom uspeo da odbrani Navas.

U 34. minutu Nemci su imali novu priliku za gol, šutirao je Kimih, Navas je ispustio loptu ali je na vreme uspeo ad ispravi svoju grešku. U 42. Kostarika je imala najveću priliku za gol posle greške Ridigera, ali se ispred Fulera isprečio Manuel Nojer, koji je poslao loptu u korner.

U drugom poluvremenu fudbaleri Kostarike su zaigrali otvorenije i to im se isplatilo u 58. minutu kada su uspeli da savladaju Nojera. Strelac je bio Teheda, koji je iskoristio grešku Nojera, natrčao na odbitak i ubacio loptu za izjednačenje. Tehedi je ovo bio i prvi gol u dresu nacionalnog tima posle 73 odigrana meča.

Usledili su žestoki napadi Nemaca i dve pogođene stative za dva minuta, prvo posle šuta Musijale u 60. minutu, a zatim i Ridigera. Samo nekoliko minuta kasnije lopta je ponovo bila na stativi Navasovog gola i to opet nakon udarca Musijale.

A onda je usledio šok za Nemce. U 70. minutu Kostarika postiže drugi gol i potpuno preokreće rezultat, strelac je bio Vargas. Kostarika je svoju prednost držala samo tri minuta, pošto je Nemačka preko Haverca uspela da izjednači na 2:2.

U 76. minutu Nemci su bili u kontranapadu, ali je šut Filkrug sa samo nekoliko metara Navas uspeo da odbrani hrabrom intervencijom. Ipak na ulasku u 84. minut rezervista Haverc je ponovo doveo Nemačku u vođstvo za 3:2.

Dva minuta pre kraja Nemci su postigli i četvrti gol, koji je prvo poništen zbog ofsajda, ali je nakon signalizacije iz VAR suobe odluka sudije preinačena za konačnih 4:2.