NOVA SENZACIJA NA MUNDIJALU: Japan golom Asana SRUŠIO Nemačku

23.11.2022. 15:59
GER JAP
GER JAP / Izvor: Profimedia
Panceri probušeni.

Fudbaleri Japana priredili su novo iznenađenje na Mundijalu, pošto su savaldali Nemce sa 2:1 u prvom meču F grupe Svetskog prvenstva u Kataru.

DAN PRED BRAZIL PIKSI OTVORIO DUŠU: ON je pod velikim znakom pitanja

"PRATIMO I POŠTUJEMO SRBIJU": Selektor Brazila ODBIO da otkrije SASTAV pred meč sa "Orlovima"

ITALIJANI PIŠU: Brazilci DRONOM ŠPIJUNIRAJU trening Srbije!

NEMAČKA - JAPAN 1:2 (1:0)

Gundogan 33p - Doan 76, Asano 83

Stadion: Kalifa Internešnl (Al Rajan)

Sudija: Ivan Sinseros (El Salvador)

NEMAČKA (4-2-3-1): Nojer; Raum, Zile, Ridiger, Šloterbek; Gundogan (od 68. Gorecka), Kimih; Musijala (od 79. Fulkrug), Gnabri, Miler (od 68. Hofman); Haverc (od 79. Gece).

JAPAN (4-2-3-1): Gonda; Nagatomo (od 57. Mitoma), Itakura, Jošida, Sakai (od 75. Minamino); Tanaka (od 72. Doan), Endo; Kamada, Ito, Kubo (od 46. Tomijasu); Maeda (od 57. Asano)

Poraz Argentine od Saudijske Arabije potpuno je poremetio koncepciju svim favoritima na ovogodišnjem planetarnom šampionatu, a poslednji u nizu bio je slučaj Nemaca.

Panceri su poklekli pred borbenim Japancima, koji su gubili sa 0:1, ali su smogli snage i režirali preokret.

Prvo poluvreme potpuno je pripalo Nemcima, koji su napadali iz svih oružja. Arsenal šuteva krenuo je ka golu Japanaca, a samo jedan je završio u mreži, i to sa penala u 33. minutu, kada je gol postigao Ilkaj Gindogan.

Dali su favoriti još jedan gol do odlaska na pauzu, ali je taj pogodak Haverca poništen zbog ofsajda.

U nastavku su silno krenuli Japanci, i dalje je Nemačka kontrolisala meč, ali je na snagu stupila hrabrost Japana.

Najpre je Doan u 75. minutu izjednačio, da bi osam minuta kasnije bivši igrač Partizana, Takuma Asano pogodio i potpuno preokrenuo rezultat.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.

Pogledajte fotke vrele navijačice Hrvatske Ivane Knol.