14°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

OKONČANA DRAMA U GRUPI "B": Englezi i Amerikanci idu u 1/8 finala, Velšani i Iranci mogu kući

29.11.2022. 22:03
Markus Rašford
Markus Rašford / Izvor: Profimedia
Blistao Markus Rašford.

Reprezentacije Engleske i SAD obezbedile su plasman u 1/8 finala Svetsko prvenestva u Kataru iz grupe "B". Gordi Albion je savladao Vels sa 3:0, dok su Amerikacni bili bolji od Irana sa 1:0.

FUDBALERI SRBIJE SE POSVAĐALI ZBOG DEVOJAKA? Tadić bez cenzure odgovorio na najteže pitanje

SVE JE POŠLO KAKO NE TREBA… Dejo Savićević bez dlake na jeziku o partijama Srbije u Kataru

ANA RAJKOVIĆ OTKRILA ISTINU O TRAČEVIMA KOJI KRUŽE: A onda progovorila o paklu kroz koji je prošla: "Napasti ranjenog lava..."

U velikom ostrvskom derbiju pobednik je odlučen u drugom poluvremenu. Vels je odolevao u prvih 45 minuta, iako su Englezi imali posed lopte od čak 74%.

VELS -ENGLESKA 0:3 (0:0)

Rašford 50, 68 Foden 52

Na početku drugog dela igru je napustio kapiten Velšana Geret Bejl i to kao da je bio uvod u poraz njegovog tima. Već u 50. minutu Markus Rašford doveo je Engleze u vođstvo, a 52. minutu Fil Foden povećao je na nedostižnih 2:0. Iako je sve bilo rešeno raspoloženi Rašford postigao je još jedan gol za Engleze, inače svoj treći na Mundijalu u Kataru.

Mnogo više očekivalo se od duela Irana i SAD. Iako je Irancima bio dovoljan bod za plasman u osminu finala, odigrali su veoma lošu utakmicu.

IRAN - SAD 0:1 (0:1)

Pulišić 38

Iranci u prvom poluvremenu nisu uputili bukvalno nijedan šut prema golu rivala. Amerikanci su bili daleko ofanzivniji i opasniji. Nagrada za takav pristup igri stigla je u 38. minutu kad je Kristijan Pulišić sjajno reagovao na asistenciju Seržinja Desta i pogodio mrežu Irana

Probudili su se Iranci u drugom delu, zaigrali bolje, što nije bilo teško posle svega viđemnog u prvih 45 minuta, ali ništa konkrentije nisu uspeli da urade. Sudija Lahoz produžio je utakmicu za čak dvet minuta i baš u 93. minutu Iranci su imali zlatnu šansu. Morteza Pouraliganji iz izgledne pozicije šutirao glavom tik pored stative. U 99. minutu Iranci su tražili penal, ali je španski sudija samo odmahnuo rukom i ubrzo svirao kraj utakmice.

U mečevima 1/8 finala Svetskog prvenstva u Kataru, reprezentacija Engleske igraće protiv Senegala, dok će selekcija SAD odmeriti snage sa Holandijom.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca