12°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

PIKSI NAUČI NEŠTO OD NJEGA, LJUPKO BAREM ZNA KAKO SE IGRA NA REZULTAT: Petrović izneo OPSERVACIJE o selekciji Srbije

03.12.2022. 11:51
Srbija Danas/Sport klub
Dragan Stojković Piksi, Ljupko Petrović
Dragan Stojković Piksi, Ljupko Petrović / Izvor: MN Press
Zanimljivo

Crvena zvezda je 1991. osvojila tiulu klupskog šampiona Evrope. Tim sastavljen od asova kakvi se retko rađaju u finalu protiv Olimpika iz Marseja je odigrala "ružnu" utakmicu i osvojila trofej. Fudbaleri Srbije su na Mundijalu u Kataru psotigli pet prelepih golova na tri meča i zauzeli 29. mesto. Ovo je jasan znak da bi možda selektor Orlova Dragan Stojković mogao da sasluša savete trenera koji igraju na rezulat, a Ljupko Petrović je svakako taj.

OVO NIJE PRIKAZANO U PRENOSU: Navijačica pokazala DVOGLAVOG orla! Pogledajte šta je OBEZBEĐENJE uradilo (VIDEO)

FIFA NEMA POJMA: Njega su proglasili za igrača utakmice!? SRAMOTA! (FOTO)

OGLASIO SE DŽAKA - DA LI ĆE REAGOVATI FIFA? Evo kome je POSVEĆEN dres Jašari

- Igrali smo protiv ekipe koja je godinama stvarana, ekipe koja zna šta hoće, ekipe koja je bila ispred Italije u kvalifikacijama za Katar…I ostavili povoljniji utisak u prvom poluvremenu, da bismo, po ugledu na naše prethodne obračune u grupi, potpuno pali u nastavku, što je Švajcarska umela da iskoristi, postigne treći gol i bez problema sačuva 3:2. Skupo nas je koštala rasutost, raštrkanost na terenu, daleko smo stajali, stvarao se prostor za manevar protivnika, svaki napad Švajcaraca predstavljao je opasnost, šansu…Čak osam primljenih golova u tri utakmice? Previše - rekao je Ljupko Petrović za Sport klub i nastavio.

- Imamo dobre igrače, tim može da napreduje, u martu kreću evropske kvalifikacije, obezbedićemo završnicu, pružiće se šansa za ispravku onoga što nije štimalo u Kataru, potrebna je veća kompaktnost - zaključio je Ljupko Petrović.