POZNATI SVI PAROVI POLUFINALA: Modrić na Mesija - mogu li Francuzi da prekinu bajku Marokanaca?

10.12.2022. 22:53
Boginja
Boginja / Izvor: Profimedia

Mundijal ulazi u završnicu.

Svetsko prvenstvo u Kataru ulazi u samu završnicu. Ove subote smo posle veoma uzbudljiva dva meča dobili i konačne parove polufinala.

KEJN TRAGIČAR KAKAV SE NE PAMTI: Francuska je u POLUFINALU!

”PSIHIČKI SAM UNIŠTEN”: Nejmar se oglasio nakon eliminacije sa Mundijala!

GRUB I AGRESIVAN: Ronaldo POBESNEO na navijača nakon poraza od Maroka (VIDEO)

U jučerašnjem danu ispratili smo dva neverovatna meča, koja su okončana nakon izvođenja jedanaesteraca.

Hrvatska je tako savladala Brazil, i tako obezbedila drugo uzastopno polufinale na Mundijalu.

Nešto kasnije je Argentina bila bolja u izvođenju penala od Holandije, te je tako nastavila pohod ka ”Boginji”, predvođena Lionelom Mesijem.

Ove subote odigrana su dva sjajna meča, koja nisu otišla ni u produžetke.

Od 16 časova sastali su se Portugal i Maroko.

I ovaj meč je slavni Kristijano Ronaldo započeo na klupi, što je možda i rezultovalo da Maroko povede u 42. minutu i bude korak bliži ispisivanju istorije.

Napadali su Portugalci u nastavku meča, pritiskali i šutirali, ali su Marokanci odolevali, najviše zahvaljujući golmanu Bonuu koji je branio neodbranjivo.

Iako je Ronaldo u poslednjoj trećini meča bio na terenu, iako je Maroko imao igrača manje u poslednjih deset minuta igre, favorizovani Portugalci nisu uspeli da poravnaju rezultat.

Tako je Kristijano Ronaldo odigrao svoj poslednji ples u dresu reprezentacije na Mundijalima, dok je Maroko ispisao fudbalsku istoriju kao prva afrička zemlja koja je stigla do polufinala prvenstva Sveta.

Nekoliko sati kasnije, odigrao se veliko evropski derbi. Branilac titule - Francuska, i vicešampion Evrope - Engleska.

Oštro su krenuli Francuzi na ovom meču, poveli su u 17. minutu meča, što je dovelo do ofanzivnije Engleske u nastavku meča.

U 54. minutu Kejn je poravnao rezultat sa bele tačke, da bi dvadesetak minuta kasnije usledio novi pad odbrane ”Gordi Albiona” kad su ih Matirali Grizman i Žiru za 2:1.

Bogovi bele tačke nisu bili naklonjeni Kejnu u 84. minutu kada je šutirao nebu pod oblake.

Toliko je mogla ofanzivna Engleska na ovom meču,  te u završnicu Mundijala idu galski Petlovi.