SENZACIJA ZA SVA VREMENA! Saudijska Arabija pobedila i ŠOKIRALA Mesija i Argetninu

22.11.2022. 13:07
Fudbalska reprezentacija Saudijske Arabije
Fudbalska reprezentacija Saudijske Arabije / Izvor: Profimedia
Veliko iznenađenje u Kataru.

Ako ne najveće, onda jedno od najećih iznenađenja u istoriji Mundijala dogodilo se na stadionu Lusail u Dohi. Saudijska Arabija je pobedila u prvom meču grupe "C" na Svetskom prvenstu u Kataru favorizoivanu Argentinu sa 2:1!!! Sinovi pustinje su gubili posle prvog poluvremena, ali su za samo pet minutu u drugom delu igre napravili senazacionalni preokret i šokirali Mesija i drugove.

BOMBA JE AKTIVIRANA: Sergej se DOGOVORIO, ovo je njegov novi klub, plata ŠEST miliona evra (FOTO)

NIŠTA MU NIJE ODGOVORIO! Piksi pitao Mitra na treningu ono što zanima celu Srbiju (VIDEO)

PROCURIO SASTAV BRAZILA ZA SRBIJU: Selektor Tite promenio formaciju

Činilo se da će Argentina lako izaći kraj sa Saudijskom Arabijom. Pogotovo što su Gaučosi došli do vođstva već u devetom minutu posle opravdanog jedanesterca. Precizan sa penala bio je Lionel Mesi.

Tresla se mreža Saudijske Arabije još tri puta u prvom poluvremenu, ali je sudija Slavko Vinčić iz Slovenije poništio zbog ofsajda golove Lionelu Mesiju i čak dva puta Lautaru Martinezu.

Upravo su ofsajd zamke bile najjače oružje Saudijaca u prvih 45 minuta. Odlično su bili postavljeni izabranici selektora Renarda u defanzivnoj liniji i uspešno odolevali napadim Argentinaca.

Iako nisu uputili nijedan udarac na gol u prvom poluvremenu selekcija Saudijske Arabije je napravila čudo na startu drugog dela igre. Za samo pet minuta su došli do senzacionalnog preokreta. Najpre je golmana Emilijana Martineza u 48. minutu savladao Al Šehri, a pravi delirijum radosti navijača Sinova pustinje doneo je Al Davsari sjajnim golom.

Izvršio je ubrzo selektor Lionel Skaloni nekoliko izmena, ali Argentinci jalovom igrom nisu su uspevali opasno da priprete. Sadudijci su se fantaično branili, uložili poslednji atom snage da dođu do podviga o kome će se decenijama pričati.

U drugom kolu grupe "C" 26. novembra Saudijska Arabija igra protiv Poljske, dok se Argentina sastaje sa Meksikom.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.