KRAJ BAJKE: Francuzi rastužili Marokance, braniće titulu protiv Argentine (VIDEO)

14.12.2022. 19:16 17:13
fudbal
fudbal / Izvor: Reuters

Moglo bi se reći - rutinski.

Fudbaleri Francuske plasirali su se u finale Svetskog prvenstva posle pobede nad Marokom 2:0. Trikolori će u borbi za trofej igrati sa Argentinom u nedelju od 16 časova. Maroko dan ranije očekuje duel sa Hrvatskom u meču za treće mesto.

"Pa nisam ti ja..." Bivši igrač Partizana prokomentarisao duel Mesija i Gvardiola (FOTO)

ALVAREZ JE NAPRAVIO FAUL, A NE LIVAKOVIĆ: Iker Kasiljas sve zaprepastio mišljenjem o penalu (VIDEO)

DALIĆ BESNI NA SUDIJU: Pa, gde će na nas!? Dolazi li na more? Bolje da ga ne upoznam

Nisu dve selekcije propisno ni krenule sa centra, a već je bilo 1:0 za Francusku. Igrao se peti minut, Grizman je umakao odbrani Marokanaca po desnom boku, dodao do Mbapea, ovaj je slabo šutirao, ali se lopta srećno odbila do Ernandeza na drugoj stativi i ovaj je volej udarcem prevario Bonoa.

Nedugo zatim uzvratili su Marokanci, Unahijev udarac sa distance je zaustavio Loris. U 17. minutu velika prilika za Francusku, Žiru je iskoristio grešku Saisa, izašao ispred Bonoa iskosa sa leve strane, ali je zatresao samo stativu. Nisu Marokanci uspevali da pariraju protivniku na sredini terena, pravili su dosta ne oprostivih grešaka, ali Trikolori nisu te situacije materijalizovali. Prva takva je viđena u 36. minutu.

Čuameni je ukrao loptu, krenuo ka golu protivnika, dodao do Mbapea, slabo je šutirao Kilijan, pa je odbrana uspela da otkloni opasnost. Doduše, slabo je to bilo, pa je Žiru imao novu šansu, ali je njegov udarac završio pored gola. Afrička selekcija je uzvratila tek u samom finišu kada je El Jamik pogodio stativu. Pokušao je defanzivac makazicama.

SVETSKO PRVENSTVO, POLUFINALE

Francuska – Maroko 2:0 (1:0)

Strelci: Teo Ernandez 5, Kolo Muani 79. minut

Stadion: Al Bajt

Kapacitet: 68.895 gledalaca

Sudija: Sesar Arturo Ramos (Meksiko)

FRANCUSKA (4-3-3): Loris - Kunde, Varan, Konate, Ernandez - Grizman, Čuameni, Fofana - Dembele (od 79. Kolo Muani), Žiru (od 65. Tiram), Mbape

MAROKO (5-4-1): Bono - Hakimi, Sais (od 20. Amala (od 78. Ez Abde)), El Jamik, Dari, Mazraui (od 46. Atijat Alah) – Ziješ, Amrabat, Unahi, Bufal (od 66. Abuklal) – En Nesiri (od 66. Hamdala)

U nastavku su Marokanci krenulo znatno odlučnije, preneli su težište igre na polovinu Francuske, a prvu izglednu priliku imali su u 53. minutu. Rezervista Alah se spetljao pred golom Lorisa. Marokanci su nastavili sa inicijativom, ali, ruku na srce, nisu imali neke veće prilike.

Trikolori su bili usresređeni na kontranapade i iz jedne takve situacije, Fofana je u 74. minutu mogao da postigne drugi pogodak, loše je šutirao, ali što nije on jeste rezervista Kolo Muani. Tek što je kročio na teren u 79. minutu postigao je pogodak. Šut Mbapea je izblokiran, a Kolo Muani je bio na pravom mestu u pravo vreme i dočekao loptu na drugoj stativi… nije mu bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Do kraja duela Hamda Alah je u 94. minutu mogao da ublaži poraz, ali se isprečio Kunde i izbacio loptu sa gol linije. Francuska će u nedelju imati priliku da odbrani titulu šampiona sveta i taj podvig bi bio prvi posle 1962. i selekcije Brazila.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj utakmice. Francuska - Maroko 2:0. Francuzi su u finalu.

94. minut
Hamda Alah je bio u prilici, ali su se Francuzi volšebno odbranili. Kunde je skinuo loptu sa gol linije.

90. minut
Duel je produžen šest minuta.

86. minut
Demoralisani su Marokanci u ovim trenucima i oni su se očito predali.

79. minut
GOL GOL GOL! Kolo Muani je tek što je kročio na teren postigao pogodak. Ispratio je akciju i posla šuta Mbapea lopta mu je stigla na drugoj stativi i nije mu bilo teško da pogodi praznu mrežu.

78. minut
Amalah izlazi iz igre, ulazi Elzazuli, dok kod Francuza Dembele izlazi, a na terenu je Kolo Muani.

74. minut
Fofana se dobro ubacio iz drugog plana. Primio je loptu u šesnaestercu, no šutirao je neprecizno.

69. minut
Mogli su Francuzi da steknu kapitalnu prednost, ali je Mbape previše komplikovao i njegov udarac je izblokiran.

66. minut
Menja i Regragi. Na terenu su Hamdala, Abuklal, a izlaze Bufal i En Nesiri.

65. minut
Olivije Žiru je završio meč, Markus Tiram ulazi u igru.

64. minut
Usresredili su se Francuzi na kontranapade. Naravno, Kilijan Mbape je glavna meta.

57. minut
Vrlo dobro su počeli Marokanci u nastavku, totalno su preneli težište igre na polovinu Francuske.

53. minut
Hamda Alah je bio u dobroj prilici, ali se nije najbolje snašao i Francuzi su se odbranili.

47. minut
Prvu priliku u nastavku je imala Francuska. Posle pasa Mbapea pokušao je Kunde, pogodio jednog od defanzivaca Maroka.
Počeo je drugi deo igre.

Novu izmenu pravi Regragi. Na teren će Alah umesto Mazrauija.

Poluvreme. Francuska - Maroko 1:0.

45. minut
Prvi deo igre je produžen tri minuta.

44. minut
STATIVA! El Jamik je makazicama zatresao okvir gola. Šteta, bio bi ovo jedan od golova šampionata.

40. minut
Nova prilika za Francusku. Varan je pokušao posle kornera, šutirao je pored gola posle kornera.

36. minut
Uhhh sreća za Marokance. Čuameni je ukrao loptu na sredini terena stuštio se ka golu, odlično podvalio za Mbapea, ali je ovaj loše šutirao i jedan od defanzivaca je otklonio opasnost. Doduše, na kratko, Žiru je imao novu priliku, no njegov udarac je završio pored gola.

33. minut
Čuameni je šutirao sa distance, pogodio je, na njegovu žalost, Žirua koji je bio na putu ovog udarca.

29. minut
Dosta problema Marokancima stvara Antoan Grizman, koji se zavlači između linija. Uostalom preko fudbalera Atletiko Madrida je upravo i postignut prvi pogodak.

26. minut
Uspeli su Marokanci malo da pomere težište igre pred golom Lorisa, Hakimi je imao jedan udarac, ali je izblokiran.

21. minut
Izmena u redovima Maroka. Sais je očito povređen, na terenu je Hamda Alah.

17. minut
Velika prilika za Francuze! Iskoristio je Žiru grešku Saisa, izašao ispred Bonoa, ali je njegov udarac uskosa sa leve strane završio na stativi.

15. minut
Imaju Francuzi blagu inicijativu posle postignutog gola, ali bez uzbuđenja pred golom Bonoa.