ABA LIGA: Džefersonove trojke za kraj Partizanove POBEDNIČKE serije (VIDEO)

15.01.2017. 20:42
Stefan Birčević
Stefan Birčević / Izvor: MN Press

Utakmica 18. kola odigrana u dvorani "Tivoli" u Ljubljani.

Košarkaši Partizana su poraženi u utakmici 18. kola ABA lige. Od ekipe Aleksandra Džikića bolji je bio tim Olimpije (74:68), tako da je pobednički niz crno-belih, od osam mečeva u regionalnom takmičenju (13 u svim takmičenjima) prekinut. Utakmica je rešena u veoma neizvesnoj završnici, kada su Slovenci napravili seriju od 10:0, u kojoj je Brendon Džeferson postigao dve vezane trojke.

Najefikasniji u meču bio je Džeferson sa 20 poena, dok je Devin Oliver ubacio dva manje. U redovima Partizana, Adin Vrabac je ubacio najviše poena, uz četiri skoka i tri krađe. Stefan Birčević je ubacio 13, a Mihailo Andrić jedan manje.

Posle Partizanove prednosti od 5:2 i 8:4, Olimpija je preokrenula rezultat i prešla u vođstvo. Ona je postepeno rasla, pa je posle deset minuta bilo 24:16 za domaćina. Sredinom druge četvrtine, Partizan je smanjio prednost na 31:27, ali su se Slovenci u narednim napadima opet "odlepili". Prvo su povećali na 34:27, i 37:27, ali su zatim crno-beli uzvratili za 37:33. Na poluvremenu je bilo 38:33, da bi u poslednjim minutima treće četvrtine Partizan došao do nove prednosti. Stefan Birčević je dvojkom izjednačio na 43:43, a poeni Vilijama Hačera su doneli "plus 2" - 45:43. U poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 53:46, u korist Partizana.

Posle početnih 55:47 za Partizan, Olimpija je uspela da se vrati u život i smanjila na 55:54, trojkom Hrovata. Posle tajm-auta, Vrabac je pogodio za dva poena, za 57:54, ali prednost crno-belih nije drastičnije rasla. Poenima sa linije slobodnih bacanja, Džeferson je doveo Olimpiju u vođstvo (61:60), da bi Andrić trojkom doneo prednost od 63:61. Onda je Džeferson pogotkom za tri poena, doneo prednost od 66:65, a zatim, novom, povećao na 69:65.

Isti igrač je poenima sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat - 74:68.

OLIMPIJA - PARTIZAN 74:68 (24:16, 14:17, 8:20, 28:15)

DVORANA: "Tivoli"

GLEDALACA: 3.000

SUDIJE: Radović, Radojković, Kralj

OLIMPIJA: Barbarić 5, Oliver 18, Bubnić, Mulalić 6, Pelko, S. Milošević 1, Janković 12, Džeferson 20 (4/12 za tri), Jurček 1, Hrovat 11.

PARTIZAN: Ratkovica, Vrabac 17, Jovanović, Veličković 7, Majstorović, Birčević 13, Koprivica 4, Andrić 12, Hačer 8, Pot 2, Karahodžić 2, Luković 3.

LETI, LETI, VRABAC: Ovo od VREMENA Jana Veselog nije VIĐENO u „Pioniru“ (VIDEO)

Karpoš Sokoli - Cibona 76:70

TABELA: Crvena zvezda 18-0, Partizan 14-4, Cedevita 13-5, Budućnost 13-5, Cibona 11-7, Igokea 9-9, Olimpija 8-10, Karpoš Sokoli 6-12, Zadar 6-12, Mornar 6-11, FMP 6-11, Mega Leks 5-13, MZT 5-13, Krka 5-13.