MEGA JE IMALA ŠANSU: Zvezda se izvukla i slavila na Novom Beogradu

11.12.2023. 18:51
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Mega MIS/ Dusan Milenkovic

Crveno-beli upisali deseti trijumf u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su na gostovanju Megi 88:98 (27:22, 13:26, 30:20, 18:30) u meču 11. kola ABA lige.

MATEO: Priče o odlasku Tavaresa i Hezonje su naučna fantastikaMario Hezonja

MATEO: Priče o odlasku Tavaresa i Hezonje su naučna fantastika

POSLE DUGIH PREGOVORA: Konačno potpisuje Kevin PangosJanis Papapetru i Kevin Pangos

POSLE DUGIH PREGOVORA: Konačno potpisuje Kevin Pangos

IDI MI, DOĐI MI: Majami ponovo poslao Nikolu Jovića u Razvojnu liguNikola Jović

IDI MI, DOĐI MI: Majami ponovo poslao Nikolu Jovića u Razvojnu ligu

Tim sa Malog Kalemegdana je tako upisao deseti trijumf u regionalnom takmičenju.

Fenomenalno je u meč ušao kapiten Mege, Uroš Plavšić. Rođeni Ivanjičanin je bio dominantan na oba kraja terena, a posle deset minuta je imao čak 13 poena.

Zahvaljujući sjajnom centru domaći su stekli i prednost od sedam poena. Zvezda je do bolje igre stigla početkom druge deonice koju su otvorili sa 4:0 i ubrzo je usledio tajm-aut Baraća.

Ni minut pauze nije pomogao Megi koja nije mogla da dođe do poena u drugom kvartalu, a posle trojke Jaga gosti su poveli. Nastavili su se problemi domaćih, a na prve poene u deonici su čekali četiri minuta i to je bilo slobodno bacanje Plavšića.

Mega je pokazala bolju stranu sredinom i krajem deonice i posle trojke Iljasolua izjednačila rezultat. Ipak, Zvezda je, najviše zahvaljujući Teodosiću, na veliki odmor otišla sa vođstvom od osam poena.

ABA LIGA, 11. KOLO

MEGA - CRVENA ZVEZDA 88:98 (27:22, 13:26, 30:20, 18:30)

Dvorana: Hala sportova Ranko Žeravica

Sudije: Saša Pukl, Igor Dragojević, Miloš Koljenšić

Mega: Miljenović 6, Jelavić 11, Kobišči 3, Iljasolu 11, Đurišić 12, Kovačević, Plavšić 16, Jović 6, Topić 21, Malovec 2

Crvena zvezda: Lazarević 2, Teodosić 21, Davidovac 7, Mitrović 8, Lazić 5, Simonović 8, Tobi 2, Bolomboj 12, Nedović 23, Giedraitis 3, Mateus 7

Zvezda je početkom drugog dela igre stekla po prvi put dvocifrenu prednost. No, nakon toga sledi period bolje igre domaćina i Nikole Topića. Mega je napravila seriju 9:0 i stigla na samo poen zaostatka.

Nisu posustajali igrači Marka Baraća i čak su u poslednjih deset minuta ušli sa prednošću od dva poena.

U četvrtoj četvrtini - prava drama. Posle trojke Miljenovića Mega je stigla do 78:73. Na drugoj strani su uzvratili Nedović i Lazić i ponovo vratili egal u meč.

Drama je dostigla vrhunac u poslednjih tri minuta. Mega je imala pola koša prednosti, ali je Davidovac pogodio uz faul i vratio plus dva svom timu.

Na drugoj strani se Zvezda odbranila, a zatim poentirala preko Mitrovića za 85:89 na 1.20 do kraja. Ponovo su spetljali domaći u napadu. To je "kaznio" Teodosić i trojkom rešio pitanje pobednika.

Nedović je bio najefikasniji sa 23 poena, Teodosić je dodao 21. Topić sa 21. poenom i Plavšić sa 16 su se istakli kod Mege.

Najnovije vesti o KK Crvena zvezda možete naći OVDE.