ABA LIGA: Partizan PROSUO plus 21, Mornar slavio u Beogradu (FOTO)

23.12.2017. 18:40
Najdžel Vilijams-Gos
Najdžel Vilijams-Gos / Izvor: MN Press

Utakmica 13. kola regionalne lige odigrana u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Partizana i Mornara odigrali su utakmicu 13. kola ABA lige u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" uspešniji je bio gost. Iako je Partizan imao i prednost od 21 poena razlike, na kraju su se radovali gosti iz Bara - 98:93. Fenomenalan u redovima Barana bio je bivši igrač Partizana Uroš Luković sa 26 poena i osam skokova, a pomagali su mu Brendis Reli-Ros sa 21 i Derek Rajan Nidam (5/10 za tri) sa 17 poena. Za crno-bele po 16 poena ubacili su Patrik Miler i Najdžel Vilijams-Gos sa po 16 poena. Mihajlo Andrić je ubacio 15.

Partizan je trenutno sa učinkom 6-7 i na četvrtom je mestu. Isti skor ima i Mornar, ali se nalazi na sedmoj poziciji.

Crno-beli su već u drugom minutu došle do prednosti od sedam poena (9:2), a ubrzo je bilo i 17:2. Šansu da prekine seriju crno-belih imao je Boris Bakić sa linije slobodnih bacanja i u tome koliko-toliko uspeo. Od tri je pogodio dva, za 17:4. Vilijams-Gos je pogodio za 19:4, a Aranitović za 21:4. U samoj završnici prve deonice, Vranješ je pogodio sa linije bacanja (21:7), da bi Gavrilović povećao na 23:7. Četvrtina je završena rezultatom 25:7. Posle prvih deset minuta, najefikasniji u redovima domaćina bili su Vilijams-Gos i Pecarski sa po šest poena.

I u nastavku meča Vilijams-Gos je bio razigran, pa je posle solo prodora pogodio za 32:11. Poeni Milera i Aranatovića (tri) doneli su Partizanu novu prednost (37:18), pa je trener ekipe iz Bara Mihailo Pavićević tražio tajm-aut. Do poluvremena je Partizan održavao prednost, pa se na odmor otišlo sa 50:37. Međutim, u trećoj četvrtini, viđena je potpuno drugačija situacija. Usledila je serija gostiju iz Crne Gore, pa su stigli i do prednosti od 62:61, pa i 65:63, trojkom Nidama. Upravo je Nidam, u tandemu sa Lukovićem bio najzaslužniji za preokret. Partizan je izjednačio na 65:65, ali je trojka Vranješa donela novo vođstvo Barana - 68:65. Na kraju deonice je bilo 69:68 za Partizan.

Poslednju četvrtinu otvorio je Marinković trojkom, za prednost od 72:68. U narednim minutima, uzvratio je Mićović trojkom i smanjio na 72:71. Tada je počela i "jurnjava", a zahvaljujući Vilijams-Gosu (tri puta po dva) Partizan je došao do 78:76. Međutim, Nidam je pogodio za tri, za prednost od 79:78. Smenjivali su se timovi u vođstvu, a u poslednji minut se ušlo sa 89:85 za Mornar. Loptu u koš je zakucao bivši igrač Partitzana Uroš Luković. Zatim je Nenad Čanak tražio tajm-aut. Andrić je pogodio za tri i smanjio na 89:88, a onda je Nidam pogodio za 92:88. Sa linije bacanja je bio precizan Luković, za 94:90. Onda je Vranješ pogodio sa linija bacanja za 96:90. Trojkom je smanjio Andrić, ali je to bilo sve od crno-belih. Konačan rezultat je bio 98:93.

PARTIZAN - MORNAR 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams-Gos 16 (8 as), Tadić, Aranitović, Marinković 3, Tanasković 2, Veličković 11 (6 sk), Pecarski 6, Gavrilović 10, Andrić 15 (3/5 za tri), Šalić 6.

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 16 (2/5 za tri), Nidam 17 (5/10 za tri), Mijović, Pavić, Vujošević, Mugoša, Reli-Ros 21, Vranješ 10, Bakić 8, Luković 26 (8 sk).

Mega - Crvena zvezda (18)

TABELA: Budućnost 11-2, Cedevita 10-3, Crvena zvezda 10-2, Partizan 6-7, FMP 6-7, Cibona 6-7, Zadar 6-7, Mornar 6-7, Igokea 5-8, Olimpija 5-8, Mega Bemaks 4-7, MZT 2-11.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.