ABA LIGA: Stotka, Feldinov povratak, Zvezda je opet na prvom mestu (FOTO)

05.02.2018. 19:41
Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press

Utakmica 19. kola odigrana u Železniku.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP na gostovanju u utakmici 19. kola ABA lige, rezultatom 100:77 (25:14, 18:21, 26:18, 31:24). Posle ovog kola Zvezda je na prvom mestu, pošto je Cedevita bila bolja od (sada) drugoplasirane Budućnosti. Već za četiri dana, Zvezdu koja je i večeras bila bez Pera Antića, očekuje utakmica Evrolige sa Armanijem. U regionalnoj ligi, u 20. kolu Zvezda će ugostiti Zadar. FMP će ići na megdan Mega Bemaksu.

DRAKONSKI: Evroliga je predsednika Panatinaikosa kaznila kao nikoga do sada (FOTO)

BRAVO! Srpkinja NAJBOLJA igračica Evrolige (FOTO)

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bio je oporavljeni Džejms Feldin sa 19 poena (3/4 za tri), dok je na drugoj strani ovu ulogu imao odlični Filip Čović, sa takođe 19 poena (5/6 za tri). Dobru partiju ponovo je pružio Ognjen Dobrić koji je ubacio tri trojke, za ukupno 11 poena. Omić se zaustavio na 12 poena iako je na kraju prvog poluvremena bio najefikasniji u svom timu sa devet poena.

Već na početku meča u Železniku, ekipa Dušana Alimpijevića je dokazala da je favorit u meču. Poenima Ročestija, Bjelice i Davidovca povela je sa 12:0, a prve poene za domaćina postigao je Čović, i to trojku, za 12:3. U nastavku su i Panteri počeli da pogađaju, ali je Zvezda održavala prednost od desetak poena razlike. Na prvi veći odmor otišlo se sa rezultatom 25:14 u korist gostiju. Najefikasniji u tim trenucima bio je Omić sa sedam poena.

Ova prednost je održavana i tokom druge četvrtine, a pogađali su Omić i Davidovac. Ipak, do kraja poluvremena, FMP je koliko-toliko smanjio prednost gostiju na osam poena razlike na 43:35. Među Panterima najefikasniji su bili Čović i Odžo sa po deset poena. U Zvezdi je i dalje prednjačio Omić sa devet poena, a mnogo nije zaostajao ni Bjelica. U prvih 20 minuta ubacio je osam poena.

Omić je novim poenima otvorio drugo poluvreme za novih "plus 10" - 45:35. U ovoj deonici, Čović je nastavio da pogađa za tri poena, ali je krajem trećih deset minuta posle trojke Enisa bilo 65:51 za Zvezdu. Kako se kraj meča bližio, Zvezda je pojačavala ritam i povećavala prednost. Poenima Dobrića, Feldina i Bjelice, Zvezda je došla i do prednosti od 79:57. Vezane trojke Dobrića i Davidovca doneli su prednost od 85:64. Samim tim, neizvesnost je i definitivno nestala, a utakmica je rutinski privedena kraju. Novom trojkom Dobrić je svoj tim približio broju od 100 poena. Jovanović je bio uspešan sa linije bacanja, za konačnih 100:77.

Zvezdaš je imao NAJBOLJI POTEZ u NBA (VIDEO)

FMP - CRVENA ZVEZDA 77:100 (14:25, 21:18, 18:26, 24:31)

DVORANA: FMP Arena

SUDIJE: Vojinović, Mrdak, Šundić

FMP: Čović 19 (5/6 za tri, 5 as), Uskoković 4, Jeremić, Apić 11 (4 sk), Pot 9, Nenadić 10, Bursać 2, Radovanović 2, Šešlija, Simanić 8 (2/6 za tri), Odžo 10, Slutski 2.

C. ZVEZDA: Dangubić , Davidovac 9 (2/3 za tri), Lazić 5, Dobrić 11 (3/4 za tri), Feldin 19 (3/4 za tri), Janković 8 (5 sk), Ročesti 8 (8 as), Omić 12 (5 sk), Lesor 2, Enis 10, Jovanović 5, Bjelica 11 (4 sk).

Zadar - Cibona 79:73

TABELA: Crena zvezda 16-3, Budućnost 15-4, Cedevita 14-5, Mornar 12-7, Partizan 10-9, FMP 9-10, Zadar 9-10, Igokea 7-12, Olimpija 7-12, Mega 6-12, Cibona 6-13, MZT 3-16.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.