ABA LIGA: Cibona u produžetku savladala MZT

30.12.2022. 20:43
KK Cibona
KK Cibona / Izvor: Foto: ABA liga/Cibona/Marin Sušić

Zagrewbčani stigli do šestog trijumfa.

Košarkaši Cibone savladali su večeras u Zagrebu posle produžetaka ekipu MZT-a sa 87:85 (22:19, 19:26, 15:18, 19:12, 12:10) u meču 13. kola ABA lige. Bila je to šesta pobeda Cibone, dok su gosti iz Skoplja doživeli već 11 poraz i najozbiljniji su kandidat za ispadanje iz lige.

ISTORIJSKI UGOVOR ZA ISTORIJSKE REZULTATE: Crvena zvezda i Meridianbet u istom timu!

PRVI NA LISTI: Nikola Jokić glavni kandidat za MVP sezone

IZNENADA: Milosavljević napustio Megu, ali ostaje u ABA ligi, ovo je njegov novi klub

Cibona je imala prednost posle prve četvrtine, ali je MZT propustio veliku priliku da prekine seriju poraza pošto je tokom većeg dela nastavka imao prednost, a dva minuta pre kraja meča vodili su gosti sa pet poena. Međutim, Cibona je uspela da izbori produžetak u kojem je Macunićeva trojka za 87:83 bila presudna za pobedu Vukova.

Cibonu je sa 18 poena predvodio Borna Kapusta, dok je Lovro Mazalin postigao 13 poena. Kod MZT-a je najefikasniji bio Majkl Kafi sa 19 poena, a dva manje je postigao Strahinja Micović.