ABA LIGA: Crvena zvezda sa pola gasa savladala Borac (VIDEO)

11.10.2020. 18:54
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Borac/Duško Radišić

Maksimalan učinak crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u Čačku protiv Borca lakše nego što se očekivalo sa 95:64 (23:13, 23:18, 25:21, 24:12) u drugom kolu ABA lige i tako ostvarili i drugi trijumf u novoj sezoni regionalnog takmičenja. Crveno-beli lako su slomili otpor borbenih Čačana koji kvalitetom ipak nisu mogli da pariraju timu Saše Obradovića.

ŠTA ĆE BITI SA ZVEZDOM U EVROLIGI? Ukupno ČETVORICA imaju koronu! Himki igrao bez SEDMORICE, a kako će oni?

ZADRŽALI GA U RUSIJI - VISOKA TEMPERATURA: Srpske sudije pozitivne na koronu! A treći sudio juče Partizanu i Budućnosti

NA ČISTOM SRPSKOM: Lojd sa dve REČI bacio zvezdaše u TRANS, porukom na ĆIRILICI (FOTO)

Početak meča protekao je u veoma izjednačenoj igri. Timovi su se smenjivali u vođstvu sve do 4. minuta kada je Lojd pogodio za 8:7, a od tog trenutka je Crvena zvezda počekla da gradi osetniju prednost. Lojd je bio veoma raspložen za igru, pridružili su mu se Rit i Davidovac, da bi trojkom Rita gosti stigli do vođstva 23:11 pred sam kraj prve četvrtine koje je smanjio Smit dvojkom.

Nastavila je Zvezda sa dobrom igrom,  ne spuštajući nogu sa gasa, poučena iskustvom Partizana koji je od Borca izgubio u prvom kolu, a u 13. minutu su crveno-beli stigli do 15 poena prednosti (28:13) poenima Rita. Međutim, u naredna dva minuta Borac je zaigrao bolje i uspeo da smanji na 30:21, da bi Hol i Lojd trojkama vratili Zvezdu na 15 poena prednosti. U 18. minutu je Zvezda stigla i do 20 poena viška 46:26 pošto je trojku pogodio Volden, da bi do poluvremena Gavrilović i Tornton uspeli da smanje zaostatak Čačana.

Drugo poluvreme u Čačku bilo je čista formalnost. Pokušavali su igrači Borca, trudili se da na sve načine unesu neizvesnost u ovaj meč, ali je kvalitet jednostavno bio na strani Crvene zvezde. Domaćin je u par navrata spustio na 14 razlike, ali je to bila sve što je uspeo u drugih 20 minuta. Crveno-beli su u poslednjoj četvrtini stigli i do 24 poena prednosti (79:55) u 32. minutu i tada je već bilo jasno da će Zvezda ostvariti pobedu.

BORAC - CRVENA ZVEZDA 64:95 (13:23, 18:23, 21:25, 12:24)

DVORANA: Borac.

SUDIJE: Belošević, Pecelj, Milojević.

BORAC: Tornton 13, Smit 4, Đoković 2, Miletić 7, Gavrilović 4, Kočović 9, Nerandžić 6, Karapandžić, Novaković, Džons 16, Todorović, Čarapaić 3.

CRVENA ZVEZDA: Hol 14, Volden 10, Lojd 21, Davidovac 5, Lazić 3, Rit 13, Radanov 5, Dobrić 4, Simonović 9, Jagodić-Kuridža 7, Simanić 3, Kuzmić 1.