30.10.2022. 22:37
KK Mornar Bar
KK Mornar Bar / Izvor: Foto: ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro
Drugi trijumf Podgoričana.

Košarkaši Derbija pobedili su na gostvanju u Baru Mornar sa 85:76 (24:16, 16:26, 19:13, 27:20) u petom kolu ABA lige i tako ostvarili drugug pobedu u sezoni, dok je domaćin doživeo treći poraz.

UDARAC ZA ZVEZDU: Crveno-beli bez važnog igrača u ABA ligi i Evroligi (FOTO)

MENJAJ SPORT ČOVEČE: Japanac u NBA ligi ZAKUCAO u SVOJ koš (VIDEO)

POZNAT PRAVI RAZLOG RAZLAZA: Tinejdžer UZNEMIRAVAO žene

Gosti su odlično odigrali u prvoj četvrtini i stekli osam poena prednosti, ali je Mornar zaigrao bolje u drugoj deonici i stigao do potpunog preokreta i vođstva na poluvremenu (42:40). Međutim, Derbi je u drugom poluvremenu ponovo podigao nivo igre, a značajno mu je u tome pomogao i Mornar svojim lošim procentima šuta. Posebno je bio indisponiran Rasel koji je pogodio samo tri od 16 šuteva iz igre uz sedam izgubljenih lopti, pa je Derbi uspeo da sačuva prednost i stigne do trijumfa.

Loren Džekson je sa 16 poena predvodio Derbi, dok je poen manje postigao Tomislav Ivišić. Kod domaćina je Vladimir Mihailović postigao 16 poena, a poen manje je dodao Deron Rasel.

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage