ABA LIGA: Drežnjak slobodnim bacanjima presudio Borcu

13.11.2021. 19:16
KK Borac
KK Borac / Izvor: Foto: ABA liga/Borac/Duško Radišić

Cibona ostvarila petu pobedu.

Košarkaši Cibone savladali su Borac u Čačku sa 62:59 (16:16, 10:18, 12:10, 24:15) u meču osmom kolu ABA lige i tako stigli do pete pobede u sezoni, dok je domaćin pretrpeo šesti poraz.

RADONJIĆ: Uvek je bitno igrati dobro protiv Partizana

AVRAMOVIĆ O DERBIJU: Od NJEGA preti najveća OPASNOST! Otkrio gde je Zvezda NAJJAČA

POSLE IZNENADNE POBEDE NAD PODGORIČANA: Mega priželjkuje novo ČUDO u Laktašima!

Posle izjednačenje prve četvrtine, Čačani su zaigrali mnogo bolje i uspeli da dođu i do 12 poena prednosit, ali je Cibona do velikog odmora prišla na 34:26. Borac je i utrećoj četvrtini uspešno čuvao vođstvo, ali je Cibona uspela da se potpuno vrati u meč u četvrtoj deonici i uvede utakmjicu u dramatičan završetak. Borac je vodio 56:55 minut pre kraja, da bi Gegić pogodio trojku za Cibonu. Borac nije iskoristio dva penala, tačnije TOmašević 17 sekundi pre kraja, da bi Drežnjak oba puta bio precizan i doneo gostima vođstvo 60:56 potvrdivši pobedu, iako je Hejl uspeo da pogodi trojku za Borac, ali je bilo kasno za preokret.

Najefikasniji u Ciboni je bio Lovro Gnjidić sa 19 postignutih poena, dok je Drežnjak doda 11 poena. Kod Borca se istakao Hanter Hejl sa 19 poena i bio je jedini dvocifreni u ekipi Čačana, do kje Novaković postigao devet poena.

Pogledajte kako izgleda Beatris Moreira, devojka Giljermea Soareša fudbalera Brage