ABA LIGA: Fantastični Marinković uništio Zadrane, slavlje Partizana! (VIDEO)

14.10.2017. 18:50
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga/Zadar

Mnogo uzbuđenja u finišu.

Meč četvrtog kola ABA Lige Zadar – Partizan pripao je ekipi , koja je slavila 97:104 (21:26, 27:29, 18:19, 31:30)

ATP ŠANGAJ: Biće spektakl u finalu, za pehar se bore Nadal i Federer! (FOTO)

MALER U POSLEDNJI ČAS: Partizan ostao bez VAŽNOG igrača protiv Zadra (FOTO)

Crno-beli su od starta zaigrali angažovano i motivisano i posle uvodnih minuta ravnopravne borbe, poveli 11:16 u 4. minutu, zatim 18:22 u 8.minutu (Marinković). Sjajno je igrao bek tima iz Humske Vanja Marinković, postigao je čak 14 poena u prvoj četvrtini, koja je završena rezultatom 21:26 u korist Beograđana.

Početkom druge deonioce Zadrani su uspostavili ravnotežu, ali su Beograđani ponovo stekli opipljiviju prednost (21:28 Vilijams Gos). Ponovo su domaći izjednačili (30:30, 13. minut, Brzoja), ali tri minuta kasnije Partizan je opet odmakao na 34:41 (Šalić u 16. minutu).

Posle poena Veličkovića na semaforu je stajalo 42:51 (18. minut), a na veliki odmor se otišlo kod 48:55.

ALIMPIJEVIĆ: Nemamo pravo da ne budemo spremni za meč sa ekipom Budućnosti (FOTO)

Početkom nastavka Partizan je igrao još sigurnije i pobegao na plus 14 u 24. minutu (50:64). Zadrani su pokušali agresivnijom igrom da smanje minus, ali od svega su uspeli da samo Ivanov dobije nesportsku ličnu grešku, a Špralja tehničku.

Sličan odnos snaga potrajao je i u poslednjoj četvrtini, bilo je 78:90 za crno-bele, ali uporni domači stižu dva minuta pre kraja na 91:93.

Minut i po pre kraja meča kod 93:95 fantastični Marinković je postigao svoju sedmu trojku o tablu iz "nemoguće" pozicije i 33 poen na ovom meču, za 93:98, a potom je pala i stotka (Miler) i sve je bilo rešeno.

Igokea - MZT Skoplje (21)

Tabela: Crvena zvezda 3-0, Partizan 2-2, Cibona 2-2, FMP 2-2, Cedevita 2-2, Mega Bemaks 2-1, Igokea 2-1, Budućnost 2-1, Zadar 1-3, Olimpija 1-2, MZT Skoplje 1-2, Mornar 1-3.

ZADAR – PARTIZAN 97:104 (21:26, 27:29, 18:19, 31:30)

ZADAR: Nouiz 14, Bašić 9, Ivanov 11, Kraljević, Jelenković, Krajina 15, Vuković, Brzoja 3, Špralja 16, Tomas, Božić 29.

PARTIZAN: Miler 19, Vilijams Gos 8, Tadić, Aranitović, Marinković 33, Veličković 9, Tomić, Pecarski, Gavrilović 2, Andrić 10, Stevanović 2, Šalić 21.