ABA LIGA: I Budućnost nakon Partizana demolirala Mornar!

07.10.2023. 21:51
Mihailo Pavićević
Mihailo Pavićević / Izvor: MN Press

Nastavak regionalnog takmičenja...

Košarkaši podgoričke Budućnosti ostvarili i drugu ubedljivu pobedu u dva odigrana kola ABA lige. Tim trenera Petra Mijovića je posle prošlonedeljne pobede nad Zadrom (103:73) večeras kao gost savladao ekipu Mornara u Baru rezultatom 87:61.

”IMAJU BUDŽET KOJI NEKAD BIO NEZAMISLIV”: Trener Krke se oglasio pred Partizan!

KOŠARKAŠKI GOAT: Luka Dončić nije imao dilemu

SA ŽOCOM NEMA ŠALE: Nije krio koliko je besan, igračima ukinuo slobodan dan i priredio im BRUTALAN trening

Ovo je istovremeno i drugi ubedljiv poraz Mornara u prva dva kola, posle premijere u Beogradu protiv Partizana (110:78 za crno-bele).

Budućnost je večeras svih 40 minuta igre imala rezultatsku prednost, a ekipa Mornara je tokom prve tri četvrtine uspevala da se održi na desetak poena zaostatka.

Međutim, u poslednjih deset minuta otpor Barana je značajno oslabio i Podgoričani su stigli do znatno ubdljivije pobede.

Rajt je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratili su ga Pol i Megi sa po 12, kao i Makundu sa 11 poena.

Kod domaćih, kao i protiv Partizana najefikasniji Gavrilović sa 14 i Kovačević sa 13 poena.