RUTINSKI PROTIV PODGORIČANA: Zvezda ubedjiva potiv Studentskog centra

19.03.2023. 19:43
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli ostvarili 18. trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su u 22. kolu ABA lige ekipu Studentskog centra iz Podgorice i stigli do trijumfa 90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14) ostvarivši 18. pobedu u sezoni.

CILJ JE EVROLIGA NAREDNE SEZONE: Stiže Gal Mekel da se za to pobrine

STANJE MU SE POGORŠALO POSLE PARTIZANA: Ataman u bolnici

SETILI SU SE: KSS poslao jasnu poruku Milošu Teodosiću

Zvezda je dobo otvorila meč i imala prednost 7:3 i 9:5, ali su gosti iz Podgorice napravili seriju 7-0 za vođstvo 12:9. Crveno-beli su brzo stigli do preokreta, a zahvaljujući Vildozi i Kamapcu i do prednost 21:16. Međutim, gosti su ponovo odgovorili serijom, ovog puta 8-0 preko Tasića i Magija i poveli su 24:21 u 8. minutu. Do kraja deonice Zvezda je vratila vođstvo trojkama Markovića i Petruševa za prednost 29:26 na kraju prve deonice. Trojkama Markovića i Holanda Zvezda je otvorila drugu deonicu i stigla do prednosti 37:28 u 13. minutu. Crveno-beli su uglavnom uspevali da održavaju tu prednost, da bi posle trojke Kampaca i jednog pogođenog bacanja Ilića, Zvezda imala prvu dvocifrenu prednost na meču 43:33 u 17. minutu. Dvocifrenu prednost tim Duška Ivanovića ipak nije uspeo da sačuva do poluvremena, najviše zahvaljujući lošem šutu za tri poena, pa je Zvezda vodila 46:37.

Tokom treće četvrtine vođstvo Crvene zvezde konstantno se kretalo oko dvocifrenog i mada su gosti uspevali povremeno da spuste osam ili devet razlike, brzo bi crveno-beli vraćali prednost najviše zahvaljući Kampacu pa je u 27. minutu bilo 59:46. U završnici četvrtine uspeli su crveno-beli dodatno da uvećaju prednost i u poslednju deonicu uđu sa vođstvom 70:56. Nastavilo se u sličnom stilu i u poslednjoj četvrtini. Gosti su vezali četiri poena, ali je šest u nizu postigao Kamapco i domaćin je vodio 76:60 u 34. minutu. To je praktično prelomilo meč i rešilo pitanje pobednika, a Zvezda je mirno privela meč kraju i stigla do trijumfa.

CRVENA ZVEZDA - STUDENTSKI CENTAR  90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Hadžić, Stapić, Nikšić

GLEDALACA: 1.458

CRVENA ZVEZDA: Holand 7, Vildoza 9, Lazarević 3, Kampaco 23, Mitrović 7, Martin, Ivanović 6, Ilić 1, Marković 11, Kuzmić 8, Petrušev 8, Bentil 7

STUDENTSKI CENTAR: Magi 14, Pavlićević 5, Ivanović 9, Vučeljić, Slavković, Hadžibegović 9, Goranović, Tasić 16, T. Ivišić 10, Z. Ivišić, Drežanjak 7, Dogan.