ABA LIGA: Ludilo u Ljubljani, dva produžetka i pobeda Cedevita Olimpije protiv Mege (VIDEO)

21.12.2019. 20:09
KK Cedevita Olimpija
KK Cedevita Olimpija / Izvor: Foto: Cedevita Olimpija/Aleš Fevzer

Deveti trijumf slovenačkog tima.

Košarkaši Cedevita Olimpije i Mega Bemaksa odigrali su veoma uzbudljiv meč 12. kola ABA lige koji su obeležila dva produžetka i na kraju pobeda domaćina 112:102 (21:15, 21:33, 23:23, 23:16, 10:10, 15:15). Bio je to deveti trijumf Olimpije i 10. poraz Mege kojoj nisu pomogla ni pojačanja u vidu Kendrika Perija i Nemanje Nenadića.

OGLASILI SE SA MALOG KALEMEGDANA: Vanredna konferencija KK Crvena zvezda

ZVEZDA DOVODI NOVO POJAČANJE: Ljubimac Delija stiže na Mali Kalemegdan (FOTO)

GORDIĆ KAO IZ TOPA: Igrači se dele na one koji znaju i ne znaju!

Sva uzbuđenja stala su u završnicu regularnog dela i prvi produžetak. Prethodno je domaćin bolje otvorio meč i vodio posle prve deonice, da bi se Mega potpuno vratila i na poluvreme otišla sa vođstvom. U nastavku je Cedevita uspela da stigne do izjednačenja, zatim i do minimalne prednosti i tada je krenula drama. Prvo je na četiri desetinke Jaka Blažič pogodio koš, verovalo se pobednički za domaćina, ali je Marko Simonović iz Mege preko svog imenjaka iz Cedevite postigao koš za produžetak.

Slična drama se dogodila i u završnici prvog produžetka kada je Atić pet sekundi pre kraja postigao trojku. Činilo se da će Mega dobiti ovaj meč, ali je još jednom Blažič pogodio uz gotovo uz zvuk sirene nemoguću trojku i otišlo se u drugi produžetak. U njemu je domaćin dominirao i posle 50 minuta velike borbe stigao do trijumfa.

Najbolji u redovima domaćina bio je Jaka Blažič sa 33 poena, dok je Marko Simonović postigao 19 poena. Kendrik Peri je bio najefikasniji u Mega Bemaksu sa 27 poena, a gostujući Marko Simonović postigao je 18 poena.

ABA LIGA, 12. KOLO

Petak

FMP - Krka 84:81

Subota

Cedevita Olimpija - Mega 112:102 (97:97, 87:87)

Partizan - Igokea (20)

Nedelja

Moranr - Cibona (18)

Zadar - Budućnost (20)

Ponedeljak

Primorska - Crvena zvezda (18)

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića

GROBARI U DELIRIJUMU: Centar sve bliže Partizanu, ostao je još samo OVAJ uslov!

NE MORA DA BRINE ZA POSAO: Fenerbahče stao uz Željka, nema ni govora o novom treneru

ČOVIĆ NA METI NAVIJAČA: Lazić se OGLASIO na Instagramu i ŠOKIRAO Zvezdaše! (FOTO)

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Ljubimac Grobara PECNUO Delije, a stao u ZAŠTITU Nebojše i Filipa Čovića!