ABA LIGA: Mega eksirala Cedevitu, briljirao Miljenović

31.12.2023. 14:36
Stefan Miljenović
Stefan Miljenović / Izvor: FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović

Odluka pala u drugom poluvremenu.

Košarkaši Mege pobedili su Cedevita Olimpiju sa 97:86 (14:23, 24:18, 27:21, 32:24), u poslednjem meču 14. kola ABA lige i poslednjoj utakmici regionalnog šampionata u 2023. godini. Mega sad ima skor 7-7, dok Cedevita sa učinkom 10-4 deli drugo mesto sa Partizanom.

NOVOGODIŠNJI TRANSFER: Zoran Nikolić u Vojvodini Zoran Nikolić

NOVOGODIŠNJI TRANSFER: Zoran Nikolić u Vojvodini

TOPIĆ: Imao sam pozitivnu tremu na početku mečaNikola Topić

TOPIĆ: Imao sam pozitivnu tremu na početku meča

PONOVO KRATKOROČNO: Holins potpisao novi dvonedeljni ugovor za ŽalgirisOstin Holins

PONOVO KRATKOROČNO: Holins potpisao novi dvonedeljni ugovor za Žalgiris

Gosti su bolje otvorili meč i vodili 23:14 posle 10 minuta igre, ali je na poluvremenu njihovo vođstvo bilo samo 41:38. Domaćin je u trećoj deonici uspeo da odbije nekoliko naleta Cedevita Olimpije i u poslednjih 10 minuta uđe sa plus tri (65:62).  Četiri minuta pre kraja Mega je imala plus osam (81:73) i tad je bilo jasno da će slaviti pobedu.

Fantastični Stefan Miljenović je predvodio Megu do pobede sa 28 poena, osam skokova, pet asistencija i tri sovojene lopte, Nikola Đurišić je dodao 18, Uroš Plavšić 15, a Petar Kovačević 10.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u Cedevita Olimpiji sa 22 poena. Jaka Blažič je dao 18, Karlo Matković 15, Divejn Stjuart 11, a Gregor Glas 10.

Mega u narednom kolu gostuje Borcu, dok će Cedevita Olimpija dočekati Crvenu zvezdu.