ABA LIGA: Megapreokret u slovenačkom DERBIJU! Meč je rešen na NEVEROVATAN način!

02.01.2022. 19:59
KK Cedevita Olimpija
KK Cedevita Olimpija / Izvor: Foto: ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.sl

Nije moglo bez drame.

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su u 14. kolu ABA lige Krku u Novom Mestu rezultatom 90:83, posle spektakularnog preokreta.

ZBOG JOKIĆA POTPISAO ZA ZVEZDU: Navijači crveno-belih moraju biti zahvalni Nikoli

ZADRANI DESETKOVANI PRED PARTIZAN: Anzulović OBJASNIO šta je GLAVNI cilj!

OBRADOVIĆ POTVRDIO LEPE VESTI Partizan iskoristio što je odložen meč: "Srećom, sad je sve u redu"

Derbi najboljih slovenačkih ekipa odlučen je na neverovatan način, pošto su domaći košarkaši sredinom treće četvrtine imali ogromnu prednost od 14 poena, ali im ni to nije bilo dovoljno da dođu do trijumfa u ovom meču.

Zmajevi su u poslednjem kvartalu zaigrali kako se i očekivalo od njih, za razliku od najvećeg dela utakmice, i serijom 5:22 rešili sve dileme oko pobednika.

Posle izjednačene prve četvrtine, Krka se serijom poena iskusnog Roka Stipčevića odlepila na dvocifrenu prednost i na poluvreme otišla sa +9 (42:33). Amerikanac Tomas je od Stipčevića preuzeo palicu u drugom poluvremenu i doveo domaće do rekordne prednosti sredinom trećeg kvartala (56:42). Izgledalo je tada da gostima nema spasa, međutim, Marko Radovanović je nanizao četiri poena i ostavio Zmajeve u igri, da bi onda nastupio šou program u režiji Amerikanaca.

Cedevita Olimpija je u poslednjih 14 minuta dala 44 poena od kojih su čak 42 ubacili američki košarakši Pulen, Ogust, Edžim i Ferel. Krka je u prvih pet minuta poslednjeg kvartala dala samo dva poena dok su na drugoj strani blistali Pulen i Ogust. Kada je Ogust odveo goste iz Ljubljane na 11 razlike tri minuta pre kraja, sve je bilo jasno... Gosti su rutinski sačuvali prednost i priveli meč kraju, ostvarivši četvrti uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju.

U pobedničkom sastavu, najefikasniji su bili Džejkob Pulen i Zek Ogust sa po 22 poena, ovaj drugi je dodao i 11 uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, u ekipi Krke prelaznu ocenu zaslužili su samo Tomas sa 21 poenom i neuništivi Stipčević koji je ubacio 20 koševa.