ABA LIGA: Partizan otpisao konkurenta za plej-of, Mega izgorela u Pioniru (FOTO)

26.01.2019. 20:51
Aleks Renfro
Aleks Renfro / Izvor: MN Press

Crno-beli došli do 11. pobede u sezoni.

Košarkaši Partizana ostvaril isu možda i ključnu pobedu u borbi za mesto u plej-ofu, pošto su u meču protiv direktnog konkurenta Mega Bemaksa slavili sa 98:86 (19:18, 31:22, 21:27, 27:19) i tako se osamili na četvrtoj poziciji sa dve pobede više u odnosu na goste iz Sremske Mitrovice koji su jedno mesto lošije plasirani pošto su doživeli osmi poraz.rno-beli

Partizan je furiozno otvorio meč i posle nepuna dva minuta vodio 8:0 protiv Mega Bemaksa na krilima Aleksa Renfroa. Mega je uspela da se trgne i stigne do 11:8, ali je Renfro trojkom ponovo pokrenuo Partizan koji je brzo došao do nove najveće prednosti 19:10 na tri minuta pre kraja četvrtine. Međutim, crno-beli su ostali bez poena do kraja četvrtine pa je Mega na prvi mali odmor otišla sa samo poenom zaostatka. Crno-beli su uspeli da zadrže prednost i na početku druge deonice, ali nikako im nije polazilo za rukom da steknu prednost veću od pet poena pošto je Mega uglavnom imala odgovor na igru Partizana. Ipak, trojke Nikolića i Pejdža odvele su Partizan na maksimalnih 10 poena prednosti na poluvremenu (50:40).

U uvodna dva minuta drugog poluvremena Mega je uspela da priđe na tri poena zaostatka (55:52) za domaćinom preko Miškovića, Nikolića i Atića, ali su crno-beli otišli na devet razlike trojkama Lendejla i Sija. Međutim, nastavili su Nikolić i Atić da pogađaju za Megu, a kada im se trojkom pridružio i Ratkovica gosti su prišli na samo poen razlike (68:67) nepuna dva minuta pre poslednjeg malog odmora, ali je Marinković doneo vođstvo od četiri poena Partizanu pred odlučujuću deonicu.

Mnogo bolje je Partizan otvorio poslednju deonicu i već posle dva minuta ponovo imao dvocifrenu prednost 79:69 u 32. minutu posle trojke Pejdža, da bi sa šest uzastopnih poena Nikolić doneo 14 poena vođstva crno-belima 85:71 samo minut kasnije. Ispostavilo se da je to bila ključna prednost jer uprkos pokušajima, Mega nije uspela da se vrati u meč i crno-bel isu ostvarili uzaslužen trijumf.

PARTIZAN - MEGA BEMAKS 98:86 (19:18, 31:22, 21:27, 27:19)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Koljenšić, Nikolić, Mrdak.

GLEDALACA: 5.000.

PARTIZAN: N. Janković 9, Pejdž 12, Si 17, Marinković 5, Gegić, Veličković, Pecarski, Renfro 17, S. Janković 3, Lendejl 15, Gagić, Nikolić 20.

MEGA BEMAKS: Janjić 2, Ratkovica 6, Ašćerić 2, Mišković 30, Čarapić 4, Atić 22, Cerovina 4, Koprivica, Nikolić 8, Langović, Fundić 6, Stanić 2.

Olimpija - Budućnost (21)

TABELA: Crvena zvezda 16-1, Cedevita 12-5, Budućnost 11-5, Partizan 11-6, Mega 9-8, Cibona 7-9, FMP 7-10, Mornar 6-10, Igokea 6-11, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.

Pogledajte kako izgleda Biljana Dol, nova devojka Valerija Bozinova.