ABA LIGA: Partizan SILOVIT u Zadru, crno-beli ZABORAVILI Veneciju! Debitovao i Miletić... (FOTO)

09.11.2019. 19:41
Zadar Partizan
Zadar Partizan / Izvor: Foto: aba-liga.com

Rutinska pobeda.

Košarkaši Partizana savladali su Zadar u dvorani "Krešimir Ćosić" sa 72:57 (18:14, 27:16, 17:16, 10:11). Crno-beli su vodili od prvog do poslednjeg minuta, a ova pobeda je dobro došla četi Andree Trinkijerija kako bi prebrodila iznenađujući poraz od Venecije u Evrokupu prošlog utorka.

Partizan je zabeležio četvrtu pobedu na Jadranu, uz dva neuspeha, dok Zadrani još uvek nisu osetili slast pobede u ABA ligi.

PARTIZAN ČEKA INĐIJU: Milošević najavio ROTACIJU, biće NOVIH promena u sastavu

PREDOZIRAO SE KAO LAMAR ODOM: Košarkaš Majamija se ONESVESTIO zbog gumenih bombona! (FOTO)

Prva četvrtina je obilovala greškama na obe strane. I crno-beli i domaći imali su po sedam izgubljenih lopti, ali su gosti nešto bolje šutirali i stekli četiri poena prednosti (18:14).

Četa Andree Trinkijerija je "dodala gas" u drugom kvartalu, pa se na veliki odmor otišlo sa plus 14. Sjajan je bio Markus Pejdž koji je na poluvremenu imao 11 poena, uz tri pogođene trojke. U redovima Zadra po osam koševa upisali su Alen i Ivanov.

Domaći su sigurnije otvorili treći kvarta, vezali su sedam poena, ali nisu ozbiljnije ugrozili prednost gostiju. Posle tajm-auta Andree Trinkijerija razlika se vratila na onu sa poluvremena, da bi crno-beli u završnici trećeg perioda stekli maksimalnih 19 poena razlike (62:43).

Zadar je još jednom pokušao da priđe početkom završnog kvartala, domaći su se spustili na "minus 13", ali nisu mogli da se u potpunosti vrate u meč.

Crno-bele je predvodio Markus Pejdž koji je utakmicu završio sa 14 koševa i tri skoka, uz 4/8 za tri, a pratio ga je Ognjen Jaramaz sa 13. Kod domaćih Alen je postigao 16 poena, a Ive Ivanov je dodao deset.

Partizan je pogodio 12 trojki, doduše iz 35 šuteva, dok je Zadar imao katastrofalnih 35% za dve (12/34). Oba tima su imala veliki broj grešaka. Zadar je izgubio 21 loptu, a crno-beli 20.

ZADAR - PARTIZAN 57:72 (14:18, 16:27, 16:17, 11:10)

DVORANA: "Krešimir Ćosić".

GLEDALACA: 5.000

SUDIJE: Igor Dragojević, Matej Špendl, Krunoslav Peić

ZADAR: Uljarević 3, Alen 16, Ivanov 10, Siriščević, Palokaj 2, Vuković 5, Junaković 9, Fundić 4, Planinić, Keler 4, Gilbert 4.

PARTIZAN: Zagorac 5, Pejdž 14, Gordić 8 (7as), Parahuski, Jaramaz 13, Miletić 2, Veličković 6, Birčević 6, Janković 5, Tomas 4, Pejners 4, Mozli 4.