ABA LIGA: Partizan slomio Megu u poslednjoj četvrtini (VIDEO+FOTO)

26.11.2016. 20:58
Vilijam Hačer
Vilijam Hačer / Izvor: MN Press

Crno-beli došli do osme pobede.

Košarkaši Partizana savladali su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' Mega Leks sa 86:79 (20:26, 22:16, 20:15, 26:22) itako došli do osme pobede u ABA Ligi. U veom brobenom meču, crno-beli su otpor mladića iz Mege slomili u poslednjoj deonici predvođeni Vilijamom Hačerom.

Megin vrtić razleteo se po terenu dvorane ''Aleksandar Nikolić'' od starta meča i na polovini prve deonice gosti iz Srmske Mitrovice su došli skoro do dvocifrene prednosti (11:2). Preko Hačera i Marinkovića je Partizsn polako počeo das se budei, ali vođstvo i dalje bilo na strani Mege. Iako je Vanja Marinković sa penala smanjio na 20:19, gosti su na mali odmor ipak otišli sa šest poena prednosti zahvaljujući zahvaljujući trojci Novaka.

Pobeda crno-belih u XI kolu @aba.liga #KKPartizan -@mega_leks 86:79 #PARMEG #ABALIGA

A photo posted by KK Partizan NIS Beograd (@partizanbc) on

Minus nije obeshrabrio crno-bele, mada je Novak i drugu deonicu otvorio trojkom. Razigrali su se Novica Veličković i Branislav Ratkovica i Partizan je u 15. minutu prvi put došao u vođstvo 32:31. U narednih pet minuta viđena je rezultaska klackalica, da bi se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom.

Mega je bolje šutirala za tri poena, a to je pokazao i Mušidi pogotkom početkom treće deonice. Njemu se pridružio Kaba, ali Mega nije došla do osetnije prednosti, pošto su Luković i Hečer uspeli da održe egal u 27. minutu, uz zakucavanje Veličkovića koji je podigao na noge publiku u dvorani (51:51). Poeni Vanje Marinkovića povukli su Partizan koji je serijom 11-3 došao do vođstva 62:54. Međutim, Čanačar je postigao koš uz faul, iskoristio dodatno slobodno bacanje i tako sprečio da crno-beli u odlučujuću deonicu uđu sa osam poena prednosti (62:57).

Uvodni minuti poslednje četvrtine prošli su sa samo jednim postignutim poenom i to Zagorca sa penala, da bi Birčević takođe sa penala Partizanu doneo šest poena prednosti (64:58) u 33. minutu. Jaramaz sa penala i Novak trojkom približili su Megu na 64:62, da bi odmah trojkom odgovorio Robinson, na šta se poenima nadovezao Birčević i crno-beli su u 34. minutu vodili 69:62. Ipak, za samo dva minuta Mega je prišla na 73:71 zahvaljujući Jaramazu, Kabi i Zagorcu pa je trener Partizana Aleksandar Džikić bio prinuđen da zatraži tajm-aut. To je urodilo plodom pošto su poenima Ratkovice i trojkom Bričevića crno-beli ponovo imali sedam poena viška (78:71) na tri minuta do kraja, pa je ovoga puta Dejan Milojević zatražio tajm-aut. Mega je smanjila poenima sa penala Zagorca i Mušidija, ali je to trojkom anulirao Andrić da bi ubrzo i Hačer pogodio za tri poena, pa je Partizan na 80 sekundi pre kraja vodio 84:78. Faul Zagorca u napadu označio je i kraj nade za Megu, pa su crno-beli ostvarili somu pobedu.

PARTIZAN - MEGA LEKS 86:79 (20:26, 22:16, 20:15, 26:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Vojinović, Obrknežević, Arsenijević

GLEDALACA: 3.000

PARTIZAN: Robinson 5, Ratkovica 9, Vrabac, Marinković 9, Veličković 10, Birčević 15, Koprivica 2, Andrić 8, Hačer 16, Pot, Karahodžić, Luković 12.

MEGA LEKS: Mušidi 11, Đoković, Jaramaz 16, Spasojević, Milisavljević, Glogovac 4, Kaba 11, Zagorac 15, Čančar 5, Simeunović 5, Tejić, Novak 12.

Olimpija - Crvena zvezda (17)

TABELA: Crvena zvezda 10-0, Budućnost 9-1, Partizan 8-3, Cedevita 7-3, Cibona 6-4, Igokea 5-5, Krka 5-5, Zadar 4-6, Mega Leks 4-7, FMP 3-7, MZT 3-7, Olimpija 3-6, Mornar 3-8, Karpoš Sokoli 1-9.