ABA LIGA: Poredak u vrhu ostaje isti, nema promena

08.01.2017. 22:59
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: MN Press

Odigrana su još tri meča 17. kola ABA lige.

Cibona je ostvarila prvu pobedu od rastanka sa Ante Žižićem. Bili su ubedljivi protiv MZT-a 87:79 (21:14, 22:27, 26:17, 18:21).

Domaćini su na kraju treće četvrtine imali i 14 poena prednosti, ali je raspucani srpski šuter Đorđe Drenovac pokrenuo goste i zajedno sa Šarlonom Klofom uveo meč u buran finiš.

Oporavljeni Bogdanović blistao u meču protiv Partizanovog protivnika u Ligi šampiona

Košem krilnog centra gostiju Džoša Skota, rezultat je dva minuta pre kraja bio nerešen (79:79). Međutim, gosti iz Skoplja su tu stali.

Košarkaši Budućnosti pobedili su ekipu Krke rezultatom 67:75 (19:20, 19:13, 17:21, 12:21) u neizvesnoj završnici meča 17. kola ABA lige.

Na čelu sa svojim novajlijom, krilnim centrom Ovenom Klasenom, Podgoričani su naneli Krki deveti uzastopni poraz u ABA ligi ove sezone.

DA LI BISTE GA PREPOZNALI? Ovako je Novica Ubica izgledao sa 19 godina (FOTO)

Kanađanin je završio meč sa abl-dabl učinkom od 17 poena i 10 skokova, a najefikasniji uz njega bili su Markus Vilijams, koji je takođe bio dvocifren i u broju poena (15) i u broju asistencija (10).

Pored njih dvojice, doprinos su dali i Bojan Subotić sa 12 poena, Suad Šehović sa osam poena i isto toliko skokova, kao i Boris Savović sa devet poena.

Igokea - FMP Železnik 17.00

TABELA: Zvezda 16-0, Partizan 14-3, Cedevita 12-5, Budućnost 12-5, Cibona 11-6, Igokea 9-7, Olimpija 7-10, Zadar 6-11, Mornar 6-11, Mega 5-11, FMP 5-11, Krka 5-12, Karpoš Sokoli 5-12, MZT 4-13.