ABA LIGA: Prvenac Partizana, savladani Panteri! (FOTO)

07.10.2017. 20:52
Vanja Marinković
Vanja Marinković / Izvor: Foto: ABA liga/Partizan NIS

Utakmica trećeg kola regionalnog takmičenja igrana je u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Meč 3. kola ABA lige Partizan – FMP pripao je crno-belima, koji su slavili sa 87:84 (28:20, 17:23, 22:17, 20:24).

ABA LIGA: Mega preslišala Mornar (FOTO)

KAKO DRUGAČIJE: Srbin vodio Bajern do pobede (FOTO)

Partizan je u ovaj susret ušao sa velikim motivom da prekine mini seriju od dva poraza na startu sezone. Želja crno-belih je bila primetna većim delom prvog poluvremena, a u sastavu se pojavio i Aleksandar Aranitović, pridošlica iz Crvene zvezde, koji iza sebe ima dugotrajan oporavak posle druge teške povrede kolena.

Tim iz Humske je, dakle, meč otvorio sa puno elana, u 4. minutu Marinković postiže prvu trojku na meču za 11:4, a zatim Gavrilović postiže „dva plus jedan“ (14:7). Posle trojke Vilijema Gosa bilo je 24:10 u 7. minutu, a rezultat prvog perioda postavio je igrač FMP Radanov.

ŠTA JE SA MOZGOM: Amerikanac žestoko ISPROZIVAO Teodosića (FOTO)

Sredinom druge četvrtine Partizan pravi seriju 6:0 (36:28, 16.minut), ali FMP se primiče na 38:36 u 18.minutu, a zatim je bilo 43:39, da bi na kraju poluvremena ponovo bilo plus dva (45:43).

U nastavku su crno-beli zaigrali jače i angažovanije, odmakli na 54:48 u 24. minutu i održavali prednost od pet, šest poena (59:53, 26. minut). Raspoloženi za igru bili su Vilijams Gos, Marinković, Gavrilović, ali nisu se predavali Panteri, žestoko su se borili da ponovo uhvate rezultatski priključak.

Tim iz Humske je posle trojke Čakarevića vodio 64:58 u 29. minutu, što je Andrić povećao sa linije slobodnih bacanja na 66:58, a na poslednju mini pauzu se otišlo kod 67:60 za domaću ekipu. Nisu crno-beli dozvolili preokret u poslednjem kvartalu, odbijali su nalete vrlo dobre ekipe iz Železnika, razigrao se u tim momentima Čakarević i Partizan je stekao prvo dvocifreno preimućstvo (74:64, 33. minut).

Činilo se da je sve završeno, ali uporni gosti su stigli na poen zaostatka u 36. minutu (75:74) i meč uveli u dramu.

Međutim, Vilijams Gos i Miler odvode svoj tim u mirnije vode – 79:74, 83:77 (38. minut). Međutim, odlični Čović je igrao simultanku sa crno-belima, smanjio na 83:79, ali crno-beli ipak, odmiču na 87:82 i stižu do zaslužene pobede.

MZT Skoplje - Zadar (18)

PARTIZAN – FMP 87:84 (28:20, 17:23, 22:17, 20:24)

PARTIZAN: Miler 20, Vilijams-Gos 13, Aranitović, Marinković 15, Veličković 1, Tomić 2, Pecarski, Gavrilović 7, Andrić 8, Čakarević 12, Stevanović, Šalić 9.

FMP: Rouan 2, Čović 24, Uskoković 4, Jeremić 6, Pot 2, Nenadić 15, Radanov 7, Bursać 4, Radovanović 3, Đumić, Šešlija 5, Odžo 12.

TABELA: Mega Bemaks 2-1, Cedevita 2-0, Crvena zvezda 2-0, Partizan 1-2, Mornar 1-2, FMP 1-2, Cibona 1-1, Igokea 1-1, Budućnost 1-1, Olimpija 1-1, MZT Skoplje 1-1, Zadar 0-2.