107.8514

BORAC U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI SAVLADAO PARTIZAN: Crno-beli sve dalje od plej-ofa, povredio se Jaramaz

09.01.2021. 17:50

Velika pobeda izabranika Marka Marinovića.

Košarkaši čačanskog Borca savladali su Partizan u utakmici 14. kola ABA lige rezultatom 75:71 (19:15, 19:18, 22:17, 15:21). Srpski derbi u regionalnom takmičenju pripao je klubu iz Moravičkog okruga koji je, uprkos dramatičnoj završnici, meč kontrolisao od samog početka.

U DUHU PRAZNIKA: Online igre koje vam za nekoliko minuta donose OZBILJAN KEŠ

PRVA PONUDA JE ODBIJENA: Nekadašnji košarkaš Bruklina na meti Partizana (VIDEO)

JOŠ JEDNA LEGENDA VOLI JOKIĆA: Tim Dankan priznao da gleda Denver samo zbog Srbina

Odlično je Borac počeo meč. Izabranici trenera Marinovića su posle nešto manje od 3 minuta imali prednost od 10:2, a Partizan je rezlutatski priključak uhvatio tek na 2:40 pre kraja prve deonice kada je Zagorac pogodio za 13:10. Međutim, Čačani su odoleli napadu crno-belih i četvrtinu rešili u svoju korist - 19:15.

Domaći su nastavili u odličnom ritmu, drugu deonicu počeli su furiozno. Prvo je Smit fenomenalno zakucao, a onda je Novaković pogodio dve uzastopne trojke i odveo klub sa Morave na +10, i tako primorao Filipovskog da zatraži tajm-aut. Ništa se nije promenilo ni u nastavku. "Parni valjak" pravi seriju u poslednjem minutu i spušta prednost kluba iz grada košarke na svega pet poena - 38:33.

Treća deonica počela je u znaka gostiju. Partizan je prišao na samo poen zaostatka 40:39, ali onda Borac pravi seriju od 8:1 i uspešno brani svoju prednost koji su domaći čak i povećali. Todorović je bio najzapaženiji akter u ovom periodu igre, odličnim šutem za tri poena puleni Marka Marinovića su pred poslednju četvrtinu ušli sa dvocifrenim vođstvom - 60:50.

Odbrane su dominirale na početku poslednje četvrtine, samo četiri poena su viđena u uvodna tri minuta. Momenat koji je obeležio ovaj period igre, a ispostaviće se i celu utakmicu je povrede Jaramaza. Potencijalni reprezentativac Srbije je napustio parket hramljući, uz pomoć saigrača, sa bolnom grimasom na licu. Nezgoda crno-bele "desetke" kao da je naljutila Partizan. Na krilima Tomasa, gosti stižu do izjednačenja - 60:60. Do prvog vođstva na meču beogradski klub stiže preko Milera-Mekintajera četiri minuta pre kraja susreta. Borac se nije predavao, usledila je dramatična završnica. U poslednjih 60 sekundi bolje su se snašli domaći i tako stigli do svoje 4. pobede u ABA ligi -75:71.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Kočović sa 17 poena, pratio ga je Todorović koji je ubacio 14. Kod Partizana istakli su se Dangubić sa 13 i Markus Pejdž sa 11 poena. Novajlija u redovima "Parnog valjka" Džoš Perkins nije ulazio u igru.

Borac se sa novom pobedom nalazi na 10. poziciji sa 4 trijumfa i 8 izgubljenih mečeva, dok su crno-beli sve dalje od plej-ofa. Partizan je na 5. mestu sa učinkom od sedam pobeda i isto toliko poraza.