ABA LIGA: Zvezda protutnjala kroz Skoplje, sedam trojki Dobrića i efikasan povratak Kešelja

22.01.2018. 19:45
Ognjen Dobrić
Ognjen Dobrić / Izvor: MN Press

Crveno-beli sigurni protiv MZT-a.

Košarkaši Crvene zvezde rutinski su savladali MZT u Skoplju rezultatom 92:58 u 17. kolu ABA lige. Crveno-beli su se oporavili od dva vezana evroligaška poraza od Himkija i Makabija i napravili odličnu uvertiru za duel sa Olimpijakosom, koji je na programu u petak. Crveno-beli su igrali bez povređenih Pera Antića i Džejmsa Feldina, još nije debitovao ni centar Alen Omić, ali i pored toga nisu imali problema sa ekipom Željka Lukajića. Briljirao je bek Ognjen Dobrić koji je pogodio sedam trojki iz devet pokušaja, ukupno 23 poena.

Kanga dobio nepristojnu ponudu!

STIŽU MILIONI NA MARAKANU: Terzić na službenom putu, Boaći pred transferom karijere

Tim Dušana Alimpijević je odlično započeo duel u prestonici Makedonije. Dlanom o dlan, crveno-beli su poveli sa 11:0, pa 14:2, a domaćin je tek tada „ušao“ u utakmicu. Razigrao se centar MZT-a Andrej Maslinko, a u poslednjem minutu prve četvrine domaćin je stigao do izjednačenja, 18:18.

Dilan Enis je trojkom vratio vođstvo crveno-belima (18:21), a trojke Ročestija, Dobrića i Lazića početkom druge deonice značile su novi beg gostiju na dvocifrenu prednost, 22:32 u 15. minutu.

Zahvaljujući raspoloženim bekovima (Ročesti, Lazić, Dobrić) šampion Jadrana i Srbije je stigao do maksimalnih plus 15 u prvom poluvremenu, 22:37 u 17. minutu, čime je praktično slomio otpor Skopljanaca.

Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

U drugom poluvremenu nastavljena je "igranka" košarkaša Crvene zvezde. Ognjen Dobrić, koji se nedavno vratio na parket posle povrede, nastavio je da teroriše odbranu MZT-a i bio je gotovo nepogrešiv iza linije 6,75 (7/9). Prednost gostiju je rasla iz minuta u minut, a šansu u poslednjoj deonici je dobio i pomalo zabopravljeni Marko Kešelj. Iskusni krilni igrač dobro je iskoristio minute provedene u igri i ubacio devet poena za osam minuta (2/3 za tri).

MZT – Crvena zvezda 58:92 (18:21, 7:19, 17:28, 16:24)

DVORANA: Jane Sandanski.

SUDIJE: Igor Dragojević, Marko Juras, Krunoslav Peić.

MZT: Nastovski 3, Majstorović 4, Lalić 11, Penov 1, Minčev, Trajkovski 6, Spasojević 4, Srojanovski 9 (5as), Maslinko 15 (5sk), Mavra 5 (6sk, 6as, 6il).

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 9, Dangubić 3, Davidovac 7 (5sk, 5as), Lazić 8, Antić, Dobrić 23 (7/9 za tri), Janković 2, Ročesti 13 (4sk, 4as), Lesor 6 (7sk), Enis 8 (5sk), Jovanović 8, Bjelica 5.

FMP - Igokea 95:73

Tabela: Budućnost 15-2, Crvena zvezda 14-3, Cedevita 13-4, Partizan 9-8, FMP 8-9, Mornar 9-7, Zadar 8-8, Igokea 6-11, Cibona 6-11, Mega Bemaks 5-12, Olimpija 5-12, MZT Skoplje 4-13.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.