ABA LIGA: Zvezda se igrala u Zagrebu, Vukovi podvijenih repova (FOTO)

11.12.2017. 19:42
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Kompletirano 11. kolo.

Košarkaši Crvene zvezde rutinski su došli do devete pobede u sezoni pošto su savladali Cibonu u Zagrebu sa 93:87 (35:18, 22:24, 22:21, 14:24) i tako i dalje ostali usamljeni na drugoj poziciji iza Budućnosti koja ima pobedu više. Do pobede su Zvezdu predvodili odlični Feldin i Ročesti koji su postigli devet od Zvzedinih 14 trojki.

Cibona je imala početnu prednost od 3:0 i ispostavilo se da je to bilo sve od domaćina na ovom meču. Feldin je sa dve trojke očas posla doneo preokret i vođstvo gostina koji s polako, ali sigurno počeloi da povećavaju prednost. Crveno-beli su odlično šutirali zha tri poena, pogodivši šest iz osa, pokušaja pa ine čudi vođstvo od 35:18 na prvom malom odmoru.

Cibona se oporavila od šokantneprve četvrtine i uspela da se malo konsoliduje, ali je to bilo dovoljno tek da Vukovi održavaju zaostatak za gostima iz Beograda. U 16. minut je Zvezda uspela da dođe i do 20 poena prednosti848:28) zahvaljujući na ovom meču nezaustavljivom Feldinu, da bi do poluvremena Cibona smanjila na 15 poena zaostatka.

Ni veliki odmor nije nije doneo nikakve promene na terenu. Cibona je pokušavala da se približi crveno-belima koji su u svakom trenutku imali spreman odgovor šutevima Feldina i Ročestija. Konstantno je prednost Zvezde kružila oko 20 poena, ali nisu ni izabranici trenera Dušana Alimpijeviža mnogo forsirali svesni da je utakmica skoro rešena.

Na početku poslednje četvrtine Crvena zvezda je ponovo došla do 20 poena prednosti 84:64, da bi Cibona napravila mini seriju 5-0, ali to nije promenilo ništa na meču. Bjelica je ubrzo postigao trojku, a Zvezda rutinski privodila meč kraju. Međutim, domaćin je iskoristio činjenicu da crveno-beli nekoliko napada nisu uspeli da pogode za tri poena, pa su se približili u 37. minutu na 87:77, što je bio njihov najmanji zaostatak još od prve četvrtine. Ipak, Branko Lazić je pogodio trojku što je bio kraj svake nade Cibone da može doći do neizvesne završnice.

CIBONA - CRVENA ZVEZDA 87:93 (18:35, 24:22, 21:22, 24:14)

DVORANA: Dražen Petrović.

SUDIJE: Pukl, Majkić, Savović

GLEDALACA: 3.000

CIBONA: Bilinovac 7, Uljarević 11, Ratkovica, Žorić 20, Ćorić, Melvin 7, Gilbert, Novačić 17, Bošnjak 6, Rozić 8, Gospić 2, Tomas 9.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 3, Davidovac 4, Lazić 3, Antić 6, Dobrić 7, Feldin 23, Janković 3, Ročesti 19, Lesor 11, Jovanović, Bjelica 14.

MZT – Mornar 69:72

Tabela: Budućnost 10-1, Crvena zvezda 9-2, Crvena zvezda 8-2, FMP 5-6, Partizan 5-6, Zadar 5-6, Olimpija 5-6, Mornar 5-6, Mega Bemaks 4-7, Igokea 4-7, Cibona 4-7, MZT 2-9.

Najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.