ABA LIGA: Zvezda se NAMUČILA za trijumf protiv Barana (FOTO)

30.01.2017. 19:44
KK Crvena zvezda, Marko Simonović
KK Crvena zvezda, Marko Simonović / Izvor: MN Press

Crveno-beli ostvarili 20. uzastopnu pobedu u ABA ligi i tako izjednačili sopstveni rekord.

Košarkaši Crvene zvezde teše nego što se očekivalo savladali su Mornar u poslednjem meču 20. kola ABA lige sa 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15) i tako ostvarili 20. uzastopnu pobedu, izjednačivši sopstveni rekord iz pretprošle sezone. Međutim, crveno-beli su morali mnogo da se potrude da bi došli do pobede, u jednom trenutku su u drugoj deonici gubili čak sa 15 razlike, ali su uspeli da u drugom poluvremenu dođu do preokreta i slavlja na meču u kojem su bili bez Nemanje Dangubića i Stefana Jovića, dok je Ognjen Kuzmić čitavu utakmicu presedeo na klupi. Bio je ovo meč sličniji šuterskom treningu u kojem su timovi zajedno šutnuli 34 puta za tri (Zvezda 10-34, Mornar 9-30).

Potpuno neprepoznatljivo delovali su igrači Dejana Radonjića na parketu dvorane ''Aleksandar Mitrović'' tokom prve četvrtine. Mornar, koji je ove sezone već pokazao da ne zazire od favorita, odlično je počeo i veoma brzo bio u vođstvu iako su Dobrić i Dženkins trojkama otvorili meč za Zvezdu. Međutim, trojke su odlično služile i goste iz Bara koji su preko Volera, Pavića i Ćalića postigli tri trojke, a kada su im se poenima pridružili Elis i Vujošević Mornar je vodio 15:7 u osmom minutu. Od Zvezdine odbrane nije bilo ni traga, a u napadu bez Stefana Jovića takođe nije išlo lako pošto su crveno-beli u prvoj četvrtini uspeli da izgube čak osam lopti. Kada se tome dodaju i samo dve pogođene trojke iz devet pokušaja u odnosu na pet Mornara iz istog broja šuteva, gosti iz Bara su zaslužno na prvom malom odmoru vodili 23:9.

Očekivali su navijači da se aktuelni šampion ABA lige probudi i tako je delovalo kada je Lazić pogodio za tri poena. Međutim, šut za tr ije i dalje služio goste dok se Zvezda mučila u napadu, pa je Mornar u 12. minutu imao maksimalnih 29:14. Sve do 16. minuta je prednost Mornara išla i do tih 15 poena, da bi se konačno Zvezda malo trgla zahvaljujući Tompsonu, ali i nešto boljoj odbrani. Istovremeno je Simonović pogađao sa penala i crveno-beli su na poluvreme ipak otišli sa jednocifrenim minusom (43:36).

Inspirisani gosti nisu popustili ni u nastavku. I dalje je Zvezda igrala konfuzno u napadu uz dosta problema u odbrani, a Voler, Vitkovac i Vujošević su ponovo odveli Mornar na dvocifreno rastojanje od domaćina (52:38) u 25. minutu. Međutim, Zvezda je za dva minuta napravila seriju 10-0 zahvaljujući trojkama Dženkinsa i Gudurića, a poene je dodao i Simonović i crveno-beli su prišli na 52:48 u 27. minutu. Domaćin je konačno uspeo da uđe u ritam i u odbrani, Simonović i Lazić su pogodili za tri, dok je Mornar skoro dva minuta bio bez poena. Zvezda je to iskoristila pošto su Simonović i Bjelica pogodili sa penala pa je domaćin posle dugo vremena imao vođstvo na kraju treće deonice 57:56.

Nastavila je Zvezda sa naletom i odlučujućoj četvrtini. Gudurić i Bjelica su sa po pet poena doneli Zvezdi vođstvo 67:58 u 33. minutu. Iako su gosti dva uzastopna napada rešili u svoju korist, Zvezda je devet poena prednosti zadržala u naredena dva miunta da bi Lazić svojom drugom trojkom doneo Zvezdi prvo dvocireno vođstvo na meču u 36. minutu (74:62). Bakić je na kratko prekinuo Zvezdin nalet trojkom, ali su crveno-beli uspeli da do kraja mirnom igrom sačuvaju vođstvo i dođu do 20. uzastopnog trijumfa.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Jovčić, Radojković, Kralj

GLEDALACA: 3.600

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Tompson 11, Mitrović 4, Lazić 12, Simanić, Dobrić 3, Simonović 15, Rakićević, Dženkins 12, Gudurić 8, Kuzmić, Bjelica 9.

MORNAR: Anderson 4, Vitkovac 8, Radunović, Vujošević 5, Ćalić 3, Mijović, Tejtjum 10, Elis 6, Pavić 10, Mugoša 3, Voler 15, Bakić 7.

Olimpija – Karpoš Sokoli 92:97

TABELA: Crvena zvezda 20-0, Partizan NIS 15-5, Cedevita 14-6, Budućnost 14-6, Cibona 11-9, Union Olimpija 9-11, Igokea 9-11, FMP 8-12, Karpoš Sokoli 8-12, Mornar 7-13, Krka 7-13, Zadar 6-14, Mega Leks 6-14, MZT Skoplje 6-14.