ABA LIGA: Zvezda SPAVALA 10 minuta, a onda RAZBILA Cedevitu (GALERIJA)

10.04.2017. 20:42
Čarl Dženkins
Čarl Dženkins / Izvor: MN Press

Crveno-beli vode sa 1:0 u seriji.

Košarkaški Crvene zvezde savladali su Cedevitu u prvom meču finala ABA lige sa 81:66 (16:27, 29:17, 21:10, 15:12) i tako poveli sa 1:0 u seriji koja se igra na tri pobede. Crveno-beli su veoma loše počeli meč, gubili u jednom trenutku i 15 razlike, ali su na krilima Čarlsa Dženkinsa u nastavku potpuno nadigraliu Cedevitu.

Nije dobro počele za Crvenu zvezdu. Iako su gosti bili bez Boutrajta i Arapovića, to se nije ni najmanje osetilo u njihovoj igri. Broz se razigrao Bilan i Cedevita je očas posla povela 8:0. Tajm-aut Dejana Radonjića nije ništa promenio, a već u šestom minutu gosti su došli i do prve dvocifrene prednosti 14:4. Crveno-belima ništa nije polazilo za rukom, iako podrška sa tribina nije prestajala. Ređale su se kao na traci izgubljene lopte, dok je Cedevita nastavila da pogađa i povela 19:5, da bi u osmom minutu 23:8. Usledila je još jača podrška sa tribina dvorane ''Aleksandar Nikolić' i to je konačno trglo Zvezdu pošto je Bjelica pogodio uz faul,  Dženkins trojku, dok je Simonović dodao dva bacanja  i posle 10 minuta Cedevita je vodila 27:16.

U drugoj četvrtini kao da je bneka druga Zvezda izašla na teren. Bjelica je nastavio sa dobrom igrom, razigrao se Volters koji je dobro menjao povređenog Jovića i crveno-beli su prišli na šest poena zaostatka (29:23) u 13. minutu. Potpuno su izgubljeno delovali gosti u tim trenucima što je Zvezda uspela maksimalno da iskoristi poenima Kuzmića, kao i trojkama Gudurića i Dženkinsa pa je u 16. minutu Zvezda prvi put povela 31:30. Kada je Kuzmić postigao još dva poena bila je to kruna serije crveno-belih 25-7 od trenutka kada su gubili 23:8. Volters i Dženkins nastavili su da lako probijaju odbranu Cedevite i Zvezda je u 19. minutu imala osam poena viška (45:37), ali je Cedevita na poluvremenu uspela da samanji zaostatak na samo jedan poen (45:44)

Veliki odmor nije značajnije poremetio Zvezdinu igru i bilo je očigledno da je branilac titule u ABA ligi ušao u svoj prepoznatljivi ritam. Volters i Dženkins i daljesu bili precizni i Zvezda je ponovo imala osam poena predmnosti u 23. minutu (52:44). Džejms je postigao trojku za Cedevitu i na kratko prekinuo nalet Zvezde, ali povratka više nije bilo. Igrači Dejana Radonjića bili su sve sigurniji, da bi Kuzmić sa četiri vezana poena doneo Zvezdi prvu dvocifrenu prednost 60:47. Do kraja četvrtine crveno-beli su uspeli da sačuvaju dvocifrenu prednost i sa 12 poena vođstva uđu u odlučujućih 10 minuta.

Na početku poslednje deonice razigrao se Tomas u Cedviti sa pet vezanih poena pa su gosti prišli na 66:59, ali je dvocifrenu prednost ponovo vratio Volters sa košem uz faul za 69:59. Usledila su dva minuta bez poena, da bi Gudurić trojkom, a zatim i Dženkins poenima iz kontre uz faul doneo velikih 75:59 u 35. minutu, a još jednom je iz kontre poentirao i Gudurić za 77:59. Trojka Džejmsa u narednom napadu za Cedevitu nije mogla ništa da promeni ništa jer je na terenu u drugom poluvremenu postojao samo jedan tim. Poslednja dva minuta bila su samo formalnost za Zvezdu koja je ostvarila prvu od potrebna tri pobede za odbranu trofeja u ABA ligi.

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA 81:66 (16:27, 29:17, 21:10, 15:12)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Belošević, Hordov, Majkić

GLEDALACA: 6.000

CRVENA ZVEZDA: Volters 14, Tompson, Dangubić 2, Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 4 , Rakičević, Dženkins 20, Gudurić 10, Kuzmić 14, Bjelica 13.

CEDEVITA: Džejms 12, Bajo, Krušlin 6, Katić 5, Babić 5, Žganec 5, Musa 2, Bilan 12, Šurna 2, Buljević, Begić 3, Tomas 14.